Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jakim sposobem kupić kamery dla sportowców?

Wakacje na desce – te zimowe i letnie – każdy może utrwalić na filmie. Nowatorskie możliwości są coraz większe, a za normalnie pieniądze możemy nabyć całkiem fachowy sprzęt. Wybierając kamerę, zwykle trzeba wybrać jej przeznaczenie. Jeżeli uznaliśmy, że potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, powinniśmy jej poszukać w konkretnych modelach.

Oczywiście cena jest zwykle typową barierą, jednak tutaj także trzeba określić, jak fachowy sprzęt kupujemy. Kamera do tworzenia w pewnym sensie portfolio rolkowych wyczynów ma być oczywiście sprawniejsza niż taka, mająca służyć tylko dokumentowaniu wyjazdów z przyjaciółmi. Bardzo ważne jest to, gdzie chcemy pokazywać filmiki. Do internetu spokojnie wystarczają kamery SD, ale zazwyczaj HD zwiększa możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, zwykle możemy kupić wodoodporne modele. Wiadomo, że powinniśmy je dobierać do typu sportu. Inną kamerę wybierają rolkarze, a inną lotniarze. Kamera mocuje się do kasku, w czasie górskich slalomów bez wątpienia powinna być wytrzymała.

Jeżeli masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę, to przeczytaj ciekawy wpis (https://www.pitbike.pl/kategoria/27-ochraniacze-kregoslupa-i-buzery). W nim wyłożyliśmy precyzyjne oraz ciekawe informacje.Kamera GoPro Hero3
Source: http://kamerynakask.pl/
Dokładnie rodzaj mocowania ma tu duże znaczenie, ponieważ kamery dla narciarzy np. można przypiąć do gogli. Do sportów samochodowych i motorowych idealnym rozwiązaniem wydaje się kamera GoPro HD HERO2, ale na deskorolkę wybierzemy już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, można wybrać te szerokokątne – stworzone do szerokich ujęć.

Nie ociągaj się i sprawdź w źródle (http://www.artgrafcars.pl/car/audi-a3/), w jaki sposób podchodzi do tego zagadnienia inny redaktor - jego wpis też jest bardzo interesujący.

Oferta jest spora (szerzej tu: ).

Kamery sportowe nie zawsze są jednak zaprojektowane dla amatorów, stąd też są skierowane do fanów silnych emocji i nietypowych sportów. Trudno ukryć, że producenci często koncentrują się na tym, że najlepsze filmiki to te, szczególnie dynamiczne. Wówczas nie zauważamy błędów i ewentualnych niedociągnięć, bo liczy się wrażenie. Warto też kupować kamery z możliwością zaznaczenia szlaku, przy pomocy GPS-a, wbudowanego w kamerę. Wybór może zależeć od ograniczeń cenowych, dlatego że bywają sprzęty naprawdę skierowane są głównie do hobbystów.