Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jeśli mamy zamiar jechać na biwak powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni namiot

namiot
Source: http://www.sport-shop.pl/
Wycieczka w góry to przedsięwzięcie, które niejednokrotnie wymaga od uczestników posiadania określonego sprzętu. Oczywiście bardzo dużo zależy od tego, jak wysokie jest pasmo górskie, jakie wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, też w Polsce, pasma górskie niezbyt wysokie, a miejscami zupełnie płaskie. Tego rodzaju tereny nadają się do niezbyt zaawansowanych wycieczek, a w zasadzie do spacerów.

W głównym stopniu najważniejsze jest, żebyśmy dostosowali śpiwór do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Współcześnie w sklepach odnajdziemy różnorodne śpiwory (najnowsza oferta śpiworów - polecane produkty), jednak dobranie odpowiedniego uzależnione od paru bardzo ważnych aspektów.
plecaki mammut: http://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny-plecaki-mammut_3,70,371.html
Wystarcza wyruszyć do pobliskiego sklepu turystycznego i zakupić to, co może być potrzebne w drodze. Powinno się zacząć od właściwego pojemnika na ekwipunek.

Popularne dzisiaj plecaki mammut z pewnością świetnie wypełnią swoje zadanie. Są one wystarczająco pojemne i trwałe, by każdy nabywca był z nich zadowolony.
wspinaczka górska
Author: Randen Pederson
Source: http://www.flickr.com
Ze znacznie większym zaangażowaniem bez wątpienia podchodzą do kwestii zakupu śpiwora rodzice, którzy zamierzają podróżować razem ze swoim dzieciakiem. Śpiwór powinien jak najściślej okrywać dzieciaka, dlatego też nie ma sensu kupować większego.

Wówczas może zajść prawdopodobieństwo, że nasz dzieciak zwyczajnie zmarznie. Niezwykle istotne jest więc, aby dobrać rzeczywiście ciepły śpiwór, który bez względu na okoliczności, zapewni naszemu dzieciakowi właściwą temperaturę do spania. Jeżeli nasz śpiwór będziemy przede wszystkim przewozić w samochodzie, jego waga właściwie nie ma znaczenia. Jeżeli natomiast chcielibyśmy nosić go na plecach, musimy także zwrócić uwagę na wagę śpiwora.

Śpiwór noszony na plecach, powinien być niewielki oraz lekki. Należy w takich sytuacjach zainteresować się np. śpiworem puchowym. Jeśli nie ogranicza nas waga czy też rozmiar, idealnym rozwiązaniem będzie śpiwór syntetyczny. Koszty śpiworów aktualnie są urozmaicone. Idealnie jest wybrać jakiś renomowany sklep sportowy we Wrocławiu i to właśnie w nim samodzielnie sprawdzić jakość wybranego śpiwora, a jednocześnie od razu na miejscu porównać ceny. Dobre śpiwory nie są tanie, jednakże bez wątpienia cechują się o wiele lepszą jakością i wytrzymałością.
Tags: