Stewardesa oraz pilot - profesje z przyszłością

  • Posted on: 5 January 2018
  • By: addmean
Każdy człowiek posiada w dzieciństwie marzenia dotyczące tego, co będzie czynił w życiu. Cząstka maluchów, szczególnie chłopców oświadcza chęć pozostania pilotem.


Jednakże niestety większa część z owych deklaracji zostaje w zonie marzeń.
Grand Prix
Author: daniel_jurena
Source: http://www.flickr.com


Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Z jakiego powodu? Droga do zostania zawodowym pilotem bywa długa jak też niełatwa, stąd też ostatecznie nieduża grupa kandydatów dociera do końca. A to źle, bowiem na skutek wzrastającego popytu na podróże powietrzne liczba miejsc pracy w przestworzach bezustannie rośnie. Decyzję o zostaniu pilotem trzeba podjąć dosyć wcześnie. Dlaczego? W naszej ojczyźnie działają jedynie dwie placówki kształcące do latania w przestworzach - w Chełmie oraz w Rzeszowie. Z racji wielu chętnych trzeba odpowiednio się przygotować. Podstawą będzie egzamin dojrzałości z matematyki, fizyki i języka obcego, a wszystko na poziomie rozszerzonym. Szkoła przyjmuje niedużą ilość zainteresowanych, a nauka nie należy do prostych. Całość po to, by bezpieczeństwo osób podróżujących było jak największe. Warto pamiętać, że oprócz samej nauki kandydat musi posiadać pewne cechy, jakie uproszczą pracę w fachu pilota. Przede wszystkim aspirant na pilota musi wyróżniać się dobrym zdrowiem, a także wytrzymałością na stres, która przydaje się w wypadkach awaryjnych w trakcie lotu.


Ponadplanową umiejętnością jest również zrobienie licencji turystycznej, jednakże ona nie pozwoli na zatrudnienie w lotnictwie, a tylko gwarantuje transport lotniczy siebie lub swoich bliskich w celach turystycznych. Druga licencja, ATP, gwarantuje pracę na ogromnych maszynach, dostępnych w lotnictwie.
Aby ją uzyskać należy być dorosłym, cieszyć się świetnym zdrowiem oraz mieć już licencję PPL bądź CPL. Kolejnym zawodem w tej branży jest radiooperator pokładowy. Również on musi ukończyć stosowny instruktaż.