Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Karkonosze atrakcją dla całej rodziny

Karkonosze, rzeka
Author: Limoncello
Source: www.sxc.hu
Bardzo znanym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości trzystu dziewięćdziesięciu pięciu metrów, mieszczące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest równocześnie przystanią morską, z której można wybrać się chcąc zobaczyć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest znajdująca się po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku informująca turystów o stanie pogody. Szafka ma wyjątkowo misterne, cudowne upiększenia i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury. Najistotniejszym zadaniem naszych urlopów bez wątpienia jest to, iż powinny nas one zrelaksować i równocześnie muszą nam pozwolić zebrać nasze siły. Wiele tutaj zależy od tego, w jakie miejsce się udamy i czy będziemy mogli spędzić wolny czas idealnie w taki sposób w jaki wciąż planowaliśmy.

Co więcej niesamowicie ważne w tym wszystkim jest to, żebyśmy wyszukując miejsce na urlop spoglądali nie jedynie pod względem ceny, lecz też oraz tego, co w danym miejscu można zobaczyć oraz co tam możemy robić.
molo w Sopocie
Author: Michał Paluchowski
Source: http://www.flickr.com
Nie zawsze warto kierować się tym aspektem, który zdecyduje za nas dokąd chcemy się wybrać.Co prawda w Polsce nigdy nie mamy możliwości przewidzieć tego, jaka aura będzie w lipcu bądź w sierpniu na Pomorzu, jednak wspólnie stwierdzamy: wczasy w Sopocie to idealny wybór na wakacje 2014! Tego roku władze Sopotu przygotują ogromną ilość fantastycznych atrakcji mających skusić turystów i zagwarantować im dobrązabawę. Międzyzdroje mogą pochlubić się uroczą plażą z jasnym i niezwykle drobniusieńkim piaskiem. Plaża miejska jest fantastycznie zagospodarowana - znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na cudowną uciechę zaprasza turystów dyskoteka Copacabana. Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne.

Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemal każdym folderze, wysokie na mniej więcej dwadzieścia pięć metrów są doskonałym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Kolejne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek. Międzyzdroje leżą blisko Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie są najwyższe klify w Polsce – wznosząca się tu góra Gosań osiąga dziewięćdziesiąt trzy metry. U stóp stromych przepaści położona jest wąska, skalista plaża.

Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, występująca na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i wyrośniętych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda budują bieliki, których liczebność w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Przypuszcza się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. W okresie zimowym zwiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtedy mniej więcej 30 gatunków. W Parku występuje również fascynująca flora, między innymi wiekowa buczyna pomorska porastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim P.N.

znajduje się też cudne jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu słonolubne gatunki roślin, dajmy na to świbka nadmorska. Obszar ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, ponieważ w trakcie sztormów morze przedostawało się korytem rzeki w ląd pozostawiając tu słone osady. Czar delty całkiem można docenić spoglądając na nią ze wzniesienia Zielonka. Inne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Niesamowita przyroda Wolińskiego P.N. ukazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.