Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Kiedy masz prawo do zwrotu za bilet ?

Latanie samolotem po Unii Europejskiej wiąże się z kilkoma ciekawostkami, co do których w trakcie lotu latający klienci nie zdają sobie sprawy. Chodzi o zwroty i odszkodowanie za odwołany lot.
W zwykłych warunkach nie planuje się rzecz jasna opcji, w której nasz lot będzie nawet niewiele opóźniony.

Lotnisko
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Podobnie jak w każdym innym środku komunikacji płacimy za tanie, średniej klasy i droższe bilety lotnicze, które przy odpowiednich warunkach przetransportują nas do pożądanego celu.
Paraliż lotniska, wypadek lotniczy - to tylko niektóre z najpopularniejszych powodów dla których loty są przesuwane i odwoływane, za które właścicielom biletu przysługują prawa do zwrotów za bilety lub odszkodowanie. Pasażerowie, przed którymi automatyczna alternatywa w postaci pierwszego kolejnego biletu zwyczajnie się nie uśmiecha, czekają w najlepsze w poczekalniach. Jak się okazuje czas może zagrać na ich korzyść.
Dlaczego? Jeśli przy trzech godzinach od ustalonej godziny startu lot się nie zacznie, podróżującym (w obrębie członków Unii Europejskiej oraz państw poza UE) przysługuje odpowiednia kwota jako odszkodowanie za odwołany lot. Ceny rozciągają się – w zależności od odległości i statusu państwa (Unia – państwo poza Unią) od 250 do 650 euro (dowiedz się więcej o odszkodowaniach za odwołany lot).

Może zaciekawią Cię także podobne źródła (fmk.pl/podajniki-slimakowe/) na opisywany wątek? Jeżeli tak, to zobacz je i uzyskaj inne informacje na to zagadnienie.


samolot
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Odszkodowanie nie przysługuje tym podróżującym, którzy wiedzieli o anulowaniu lotu już dwa tygodnie przed startem. Fatalne warunki pogodowe również potrafią przyczynić się do paraliżu lotniczego (np. erupcja wulkanu). Niestety także wtedy posiadacze biletów nie dostaną odszkodowania. Jeśli podróżnik zorganizuje alternatywny lot to również tutaj – co wydaje się jasne – nie możemy starać się o rekompensatę za problemy w trakcie podróży.
Zwroty za bilety następują w dwóch przypadkach: anulowania lotu i sprzedaży większej niż planowana ilości miejsc. W tej drugiej sytuacji przewoźnik ma prawo zapewnić sobie alternatywny lot. Przyjęcie zwrotu uniemożliwi z reguły regulowany odgórnie powrót. Warto więc w takich chwilach wykalkulować co jest bardziej opłacalne.

Czy omawiany artykuł jest dla Ciebie cenny? Jeśli tak, to z pewnością zaabsorbuje Cię także to wiarygodne źródło (http://www.motoargo.pl/firm-pol-1556102489-4RIDE.html) - mówi o zbliżonej tematyce.


Zażalenia kierowane są bezpośrednio do linii lotniczych. Nieprzychylna odpowiedź lub cisza z drugiej strony wcale nie kończą sprawy – żeby walczyć o swoje trzeba wówczas wejść z przewoźnikiem na drogę sądową -> przeczytaj przykłady na flyandi.pl.