Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Kilka informacji na temat regionu Podlasia, opis najważniejszych jego atrakcji turystycznych.

Pod koniec ubiegłego wieku przy podziale administracyjnym, jaki się dokonał w naszym kraju, zostało utworzone województwo podlaskie. Aktualnie ma ono powierzchnię około dwudziestu kilometrów kwadratowych, co wynosi około 6,5 procent powierzchni naszego kraju.
wakacje - obrazeczek
Author: Harco Rutgers
Source: http://www.flickr.com
Województwo to położone jest w północno-wschodniej części kraju, a jednym z jego największych atutów stała się przepiękna, często nietknięta jeszcze przez ludzi przyroda. Natomiast nie ma tam żadnych większych skupisk fabryk, co będzie z kolei skutkować bardzo czystym nieskażonym powietrzem. Rejon Podlasia, do niedawna jeszcze traktowany przez urlopowiczów nie do końca przychylnie, obecnie stał się coraz częściej odwiedzany przez ludzi szukających spokoju, ciszy i kontaktu z naturą. Na pewno magnesem przyciągającym turystów jest dziewicza Puszcza Białowieska, będąca jednym z ostatnich tego typu miejsc w Europie. Jest ona obecnie chroniona prawem przed zbytnią ingerencją ludzi, na jej terenie jest do znalezienia wiele interesujących miejsc, pomników przyrody oraz dydaktycznych ścieżek.

Ale wypoczynek na Podlasiu to nie tylko sama Puszcza, chociaż ona jest główną atrakcją tego regionu Niezwykle popularne są także spływy kajakowe uroczymi podlaskimi rzeczkami, w czasie których podziwiać można całe bogactwo przyrody.

Jeśli potrzebne Ci dodatkowe dane na omawiany tu temat, to bez wątpliwości potrzebne Ci to bogate wiarygodne opracowanie (http://www.poznan.hotelepark.pl/galeria).

Coraz więcej jest również różnego rodzaju muzeów, pokazujących przede wszystkim skarby tego regionu, a dla maluchów powstają różnego rodzaju parki dydaktyczne i rozrywkowe. Sporo do obejrzenia znajdą również wielbiciele zabytków i militariów, na Podlasiu jest sporo atrakcji tego typu, które przyciągają coraz większą ilość turystów.

Spodobał Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę (http://golden-cars.pl/wynajem-samochodow-dostawczych/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Wszystko to sprawiło, że od pewnego czasu bardzo rozrosła się baza noclegowa tego miejsca. Mieszkańcy Podlasia dostrzegają szanse, jakie daje popularność miejsca, w którym mieszkają, i dlatego też dokładają starań, żeby je wypromować w różnych obszarach, nie tylko turystycznych.


Na przykład bardzo dynamicznie zaczynają się rozwijać usługi medyczne, na przykład działająca w Białymstoku klinika in vitro zaczyna przyjmować już pacjentów z całej Polski - .