Kitesurfing - pasjonujący i popularny sport wodny

  • Posted on: 1 June 2018
  • By: addmean
Kitesurfing, znany również jako kiteboarding, to nadzwyczaj popularny sport wodny, który dostarcza multum emocji. Coraz więcej postaci, lubiących sporty wodne, zaczyna praktykować kitesurfing.


Sport (Kursy trenerskie Bydgoszcz) ten można praktykować na wielu wodach, zarówno słodkowodnych jak także morskich, na przykład na wybrzeżu Bałtyku. Kitesurfing (odkryj więcej) to sport, jaki jest trochę podobny do windsurfingu, chociaż w sporcie tym całkiem inaczej kieruje się deskę. W kitesurfingu deskę prowadzimy na krawędzi, zaś w windsurfingu jest ona kierowana na płasko. W kitesurfingu nie wykorzystuje się też klasycznego żagla, lecz latawca, który utrzymuje kitesurfera w dość znacznej odległości, przypiętego na specjalnej uprzęży.

kitesurfing
Author: Alberto Otero García
Source: http://www.flickr.com
Żeby uprawiać kitesurfing bezsprzecznie należy posiadać dobry, stosowny sprzęt przeznaczony naturalnie do tego sportu. Wybierajmy markowy oraz oryginalny sprzęt, jaki będzie znamionować się niezawodnością oraz trwałością. Zdołamy wyróżnić parę rodzajów desek do kitesurfingu, więc powinno zapoznać się z ich rodzajami i odnaleźć odpowiednią dla siebie. Do najpopularniejszych należy Twin-Tip oraz Directional. (http://www.summermotion.pl/artykul/rozrywka/9) Także latawce dostępne są w kilku różnych wariantach, w sklepach odnajdziemy latawce Bow, LEI, Delta, Digma, i także latawce komorowe. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją historię z kitesurfingiem, to pewno powinniśmy zapisać się na dobry kurs, na którym zdobędziemy zarówno wiedzę teoretyczną i praktyczną.


Warto wybrać się też na kitesurfing wyjazdy, jakie kierowane są też do osób początkujących. Na takich wyjazdach, jak w Summer Motion, na pewno sporo lepiej się podszkolimy, dodatkowo będziemy mieli okazję poznać mnóstwo intrygujących, nowych ludzi. Wyjazdy kitesurfingowe odbywają się w rozmaitych częściach Polski oraz za granicą, w związku z tym zarazem będziemy mogli zwiedzić oraz zaznajomić fascynujące miejsca. Takie wyjazdy są więc nie tylko nauką, lecz również fenomenalną przygodą i możnością na znakomite, dynamiczne spędzenie wolnego czasu.