Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Konkurencyjne oferty noclegowe w Polsce

kazimierz dolny
Author: Marek i Ewa Wojciechowscy
Source: http://www.flickr.com
Jarosławiec to wieś rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa leżąca na Wybrzeżu Słowińskim i Przylądku Jarosławiec. Letnisko położone jest między dwoma znanymi kurortami nadmorskimi: Darłowem i Ustką. W wyniku tego, że Jarosławiec jest położony na kawałeczku lądu wysuniętym w głąb morza, można cieszyć się tutaj nadzwyczaj czystą wodą (pierwsza klasa czystości) i plażami. W sąsiedztwie nie ma też znacznych zakładów przemysłowych i ujść dużych rzek. Najbardziej atrakcyjnym obiektem w Jarosławcu jest latarnia morska z tysiąc osiemset dwudziestego dziewiątego roku o wysokości 33,3 m.

Latarnia jest udostępniona do odwiedzania i stanowi najbardziej interesujący punkt widokowy w okolicy. Interesującymi obiektami w Jarosławcu są też zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej oraz dawna stacja ratownictwa morskiego – element XIX-wiecznej sieci czerwonych szop, obecnie restauracja. Domy szachulcowe połączone są szlakiem turystycznym „Kraina w kratę”, któremu czaru dodają brukowane uliczki i stylizowane latarnie. W Jarosławcu jest również mała przystań, z której w króciutkie rejsy wyruszają łodzie turystyczne. Przystań morska dla rybaków obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, utwardzony plac i akwatorium.

Różnokolorowe kutry rybackie stanowią nierozłączny, urzekający element krajobrazu jarosławskich plaż. Tutaj można też zakupić dopiero co złapaną rybę. Należy wiedzieć, iż bardzo często choć wakacje w górach bardzo nęcą, to jednak tak jakby pieniądze niestety nie pozwalają nam na wyjazd. No cóż, co zatem poradzić w tej delikatnej kwestii? Skoro wyruszamy do Zakopca PolskimBusem, powinniśmy zatem wiedzieć, że już całkiem sporo zaoszczędziliśmy. A to jeszcze nie koniec.

Przykładowo zakupy warto jakby nie patrzeć robić w typowych marketach. Także w Zakopanem prowadzi działalność bardzo dużo sklepów, gdzie zjawisko zdzierania nie istnieje. Warto o tym pamiętać, niby po co za bardzo przepłacać? Przez Jarosławiec biegną dwa szlaki rowerowe. Pierwszy z nich to trasa do Ustki o długości ok. 28 km przebiegająca przez poligon wojskowy, na którym częstokrotnie mają miejsca ćwiczenia wojsk NATO.

Drugi szlak wiedzie wzdłuż morza, ma długość około 20 km i prowadzi do Darłówka. W pobliżu Jarosławca znajdują się także dwa śliczne jeziora przybrzeżne: Kopań i Wicko z zorganizowanymi łowiskami ryb.
góry
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Doceniajmy jeszcze fakt, że w wielu przypadkach wertowanie witryn internetowych sprawia, iż natrafimy na zakopiańskie pensjonaty, hoteliki czy kwatery prywatne, które do bardzo drogich raczej nie należą, a do tego nierzadko powodują, że mamy okazję poczuć niezwykły klimat przedwojennego Zakopanego. Generalnie o atrakcyjne cenowo noclegi w górach na szczęście nie jest trudno. To pokazuje, iż całkiem tani wypoczynek w polskich górach jest z pewnością realny.