Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Korzyści nordic walking

nordic walking
Author: Nordwalk
Source: Nordwalk
W ostatnim czasie chętnie wybieranym rodzajem aktywności jest nordic walking. Można powiedzieć, że dzięki popularności tej dyscypliny spacery mają całkowicie inny wymiar niż to było dawniej. Dzięki tej aktywności czerpie się wszystkie korzyści wypływające z normalnego spaceru, połączone z dodatkowymi pozytywnymi następstwami dla zdrowia ludzkiego. Części ludzi wydaje się, że nordic walking pasuje jedynie do starszych ludzi i tylko oni wybierają ją w życiu codziennym.

Jest to jednak nieprawda, aktywność taka jest dobrą formą wykorzystywania wolnego czasu dla każdego. Można zaznaczyć, że podczas tego rodzaju wycieczek traci się dwa razy więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru. Jest tak, gdyż w tym charakterystycznym chodzie wykonuje się również specyficzne ruchy rąk, zbliżone jak przy biegach narciarskich.
Nordic walking, park, spacer
Author: Złoty Potok
Source: Złoty Potok
Kiedy zatem zaczynamy odczuwać złe efekty siedzącej pracy, trzeba szybko zabrać się do pracy.

Stopniowo, by nie zaognić rozwijających się kłopotów. A kiedy problemy nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka, starczy taki test: stańmy na prostych nogach i zróbmy skłon do podłogi. Dało się położyć na ziemi całą dłoń? Tylko palce? A może nie potrafimy dotknąć koniuszkami palców nawet kostek? Gdy sięgamy dłońmi do stóp, nie jest tak źle, natomiast kiedy ciało od nadmiaru bezruchu zesztywniało do tego stopnia, że nie jesteśmy w stanie porządnie się pochylić, wróży to jedynie problemy. Jedyne, co jest potrzebne do uprawiania nordic walking, to profesjonalne kijki.

Nowe profesjonalne kije są niekiedy drogie, jednak można zaczynać od tych mniej kosztownych, albo znaleźć sprzęt używany. W takiej sytuacji powinno się jednak mieć pewność, że nabywa się sprzęt do dobrego sportu, a nie na przykład do narciarstwa. Ponadto kije powinny być dopasowane do wymiarów danej osoby. Źle dobrane nie będą spełniać swojej roli w prawidłowy sposób.

Część modeli posiada jednak możliwość regulacji długości, a także możliwość składania, co ułatwia transport. Trzeba także nabyć odpowiednie buty, dostosowane do terenu, na którym chce się ten sport uprawiać.
nordic walking
Author: Nordwalk
Source: Nordwalk
Jedną z mało drastycznych, a bardzo dobroczynnych dyscyplin sportowo-rekreacyjnych, jest nordic walking. Jest mniej wymagająca niż jogging, jest dużo bardziej efektywna niż zwykłe marsze, a przy tym nie wymaga zakupu poważniejszego, niż na odpowiednie do spaceru nordyckiego kijki – najwięcej trzysta złotych.

Spacer nordycki ćwiczy nie tylko uda i łydki, biodra i dolną część kręgosłupa, ale także ramiona, barki i cały ten znieruchomiały kawałek ciała, jaki, o ile tylko jest jeszcze w stanie sprawnie się poruszać, nagle okaże się dalece bardziej sprawny, niż byśmy się spodziewali. Wszystkim, którzy spostrzegli, że pora na zmianę, ale bez wypływania na głęboką wodę, dedykowany jest nordic walking. Jest rewelacyjny również dla osób dojrzałych, którzy nie dadzą rady już biegać, nie chcą lub nie mogą już poruszać się rowerem. Aby jednak nie popełniać prostych pomyłek i do końca wykorzystać potencjał tej świetnej dyscypliny, bardzo mądrze jest wybrać się na kurs nordic walking, który pomoże nam spostrzec zalety tego niewymagającego, a zbawiennego sportu.