Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Kraków - historyczna stolica królów polskich - co trzeba zobaczyć w tym pięknym mieście?

Kraków, Wawel
Author: http://www.sxc.hu/
Source: http://www.sxc.hu/
Kraków, będąc dawną stolicą polskich władców, zalicza się do najchętniej odwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mało którym mieście jest tak ogromna ilość atrakcji i zabytków. Do Krakowa przyjechać można na jeden dzień, i przez ten czas zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji.

Lecz aby dokładnie poznać to piękne miasto, jego wszystkie zakątki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować przynajmniej kilka dni. I na pewno będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem. Dlaczego zatem nie przejechać się do jednego z najciekawszych miejsc Europy, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto zostało wpisane także na listę UNESCO, co udokumentowało wyjątkowość tego urokliwego miejsca.

Aby nie pozostały pominięte żadne istotne atrakcje, na pewno warto zadbać, aby podziwianie Krakowa było zorganizowane jak najstaranniej (porównaj - zwiedzanie Krakowa). Można to zrealizować na mnóstwo różnorodnych metod, w zależności od planowanego budżetu a także zainteresowań. Kraków można zwiedzać samodzielnie, starczy zarezerwować nocleg, pożyczyć dobry przewodnik i można ruszać na zwiedzanie.

W przypadku turystów, którzy mogą mieć kilka dni na spędzenie w Krakowie jest to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem można sobie dokładnie rozplanować miejsca które się chce odwiedzić, zakupić znacznie wcześniej wejściówki i bilety i bez stresu poznawać to wspaniałe miasto. Lecz Kraków jest miejscem, do którego przyjeżdża każdego dnia setki zorganizowanych wycieczek z większości europejskich krajów.
Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com
Podczas zwiedzania Krakowa niemal obowiązkowe (a co najmniej bezcenne) jest zobaczenie Ołtarza Wita Stwosza, dzieł Wyspiańskiego, przejście się pięknym Starym Miastem , a także wejście do Wawelu.

Sam rynek na Starym Mieście jest wyjątkowo bogaty kulturowo – widać na nim wymierne ślady baroku i renesansu, co w dwudziestym pierwszym wieku jest bardzo rzadkim połączeniem – wysoce często niszczono przedmiotów ze wcześniejszych epok, aby zastąpić je nowszymi. Kraków to mimo to nie tylko architektura – pod względem kulturowym nawet stanowi interesujące miejsce choćby ze względu na odczuwalne wpływy twórców modernistycznych, widocznych chociażby w słynnej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej da się do dziś ujrzeć dzieła twórców , jak również oryginalne wyposażenie. Miłośnikom muzyki , a także teatru zdecydowanie się nawet spodobają atrakcje, jakie zapewnia Kraków – oferta rozmaitych koncertów , a także spektaklów teatralnych i operetkowych na pewno potrafi wprawić w zachwyt wszystkich ceniących niezwykłe przeżycia estetyczne.

Zwiedzanie Krakowa to współcześnie zdecydowanie obowiązkowy punkt dla ludzi doceniających kulturę oraz miejscowe atrakcje turystyczne. W Krakowie da się też ujrzeć jedyne osiągalne w Polsce dzieło Leonarda da Vinci - „Damę z łasiczką” oraz stanąć w szranki z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również obejrzeć obrazy Rembrandta i Petera Breughla. Ogrom ludzi docenia też olśniewające dorożki , jak również dorodne platany.
Tags: