Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Krok po kroku. Jakim sposobem rozliczyć PIT przez sieć

Ogonki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia potrafią przerażać. Jest sposób, by je ominąć. Swe zeznanie podatkowe możemy dostarczyć przez internet. Naprowadzamy, w jaki sposób to zrobić.


Resort Finansów oficjalnie ośmiela do rozliczania się drogą elektroniczną.
firma - kadr
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Polacy ochoczo korzystają z tej możliwości. Do osiemnastego kwietnia do urzędów skarbowych wpłynęło ponad pięć mln e-PIT-ów. Resort liczy jednak na jeszcze lepszy wynik – przez sieć chce w tym roku nagromadzić aż 7 mln deklaracji podatkowych rozliczanie pita internetowo.

Chcemy Cię zachęcić do przeczytania naszego następnego artykułu. Po prostu kliknij ten link (http://www.studioprinter.pl/) i czytaj bez ograniczeń to, co najlepsze.

By rozliczyć się poprzez internet, powinno się wejść na witrynę po czym odnaleźć na pasku na górze strony zakładkę „PIT”. Kiedy w nią wejdziemy, selekcjonujemy alternatywę „e-Deklaracje”. W tym dziale klikamy zaś w „Do pobrania”. Tu wyświetli się spis wszelkich programów, które powinniśmy zainstalować na komputerze, ażeby rozliczyć się on-line. Tym sposobem rozliczanie pit przez internet będzie niezwykle łatwe. Gdy aplikacja „e-Deklaracje Desktop” jest już na naszym kompie, warto zaznajomić się z jego instrukcją obsługi, w jakiej szczegółowo przedstawiono, w jaki sposób posługiwać się oprogramowaniem od chwili jego instalacji po wysłanie e-PIT-a.


selfie - firma
Author: Prentsa Aldundia
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o rozliczenie pit online 2016, można złożyć następujące formularze: PiT-28, PiT-36L, PiT-38, PiT-19a rozliczanie pita online 2016. W programie „e-Deklaracje Desktop” powinno się więc wybrać odpowiedni Druk jak też starannie go wypełnić.
Na zakończenie należałoby zaakcentować, że Resort Finansów nie zostawia w potrzebie tych, jacy pragną rozliczyć się online, lecz na którymkolwiek z etapów natrafią trudności. Dla podobnych osób funkcjonuje infolinia, na którą namiary można znaleźć w zakładce „Infolinia i pomoc e-Deklaracje”.