Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Które buty są najlepsze do gry w piłkę nożną? Który rodzaj korków warto wybrać? Sprawdź od czego to zależy

Amatorzy, oraz bardziej zaawansowani użytkownicy dosyć często miewają trudność, by dobrać najlepsze buty sportowe. Ciężko kupić buty, które będą wytrzymałe przez cały sezon. Jednocześnie, takie same modele zachowują się w inny sposób na każdej stopie. Na co w związku z tym zwracać uwagę w trakcie kupowania obuwia do gry w piłkę nożną?


Nowoczesne buty piłkarskie
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Bardziej znane marki robią korki w trzech podstawowych klasach: niskiej, średniej i wysokiej.

Jeżeli masz ochotę wiedzieć więcej, to przejrzyj dodatkowe wątki (https://max-meble.pl/2021/06/zabudowa-wneki-w-lazience/). Znajdziesz je na kolejnej witrynie, którą opracowaliśmy pod wskazanym linkiem.

Każdy poziom ma troszkę inne zastosowanie, w jednej serii buty konkretnych klas różnią się od siebie, chociaż zewnętrznie są do siebie podobne. Klasa niska, jak sama nazwa wskazuje, to po prostu obuwie rekreacyjne, typowo amatorskie. Klasa ta wydawałoby się, że odnosi się do czegoś słabego, lichego, jednakże w tej klasyfikacji to tylko nazwa, w rzeczywistości są to całkiem trwałe modele, po prostu w porównaniu do pozostałych klas plasują się gorzej. Możesz to sprawdzić odwiedzając nasz serwis Hurtownia S.C. Wojciech Wojtkowiak, Adrian Jędrasiak.

Środkowa klasa to już buty do treningów, stworzone z całkiem dobrej jakości surowców, natomiast klasa wysoka to korki meczowe, które dają wysoki komfort.

Są z pewnością nie tak ciężkie, posiadają systemy kontroli nad piłką, jednocześnie takie zalety mają wpływ na cenę, która jest sporo wyższa od obuwia z poziomów niżej. Jednocześnie, niezależnie od typu trwałość takich butów powinna być porównywalna. Każdy rodzaj obuwia przeznaczony jest na inną nawierzchnię, tak to wygląda z lankami, jak lanki ace, wkrętami czy halówkami. Pamiętajmy więc, że zły dobór obuwia w stosunku do nawierzchni powoduje, iż gra się o wiele trudniej, a buty szybciej się niszczą.


Cholewka butów piłkarskich może być wykonana z materiałów syntetycznych albo ze skóry naturalnej.

Jeżeli kupimy te ze skory powinniśmy pamiętać, że podczas użytkowania “rozbijają” się one o około 0,5 centymetra, więc sporo sportowców kupuje trochę zbyt ciasne obuwie. Materiały syntetyczne stosowane do produkcji butów tego typu gwarantują ich użytkownikowi taki sam poziom komfortu, co korki zrobione ze skóry naturalnej. Spora ilość piłkarzy nawet docenia buty wykonane z nowoczesnych materiałów syntetycznych. Co istotne, to które zakupimy buty w zależności od materiału jest subiektywną decyzją zawodnika.