Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Które formy aktywności fizycznej można uprawiać w zimie? Co jest najlepsze?

Z nastaniem okresu zimowego jakoś ciężej jest nam się zmusić do aktywności fizycznej. Popadamy w marazm, raczej siedząc bezczynnie, lub też przed telewizorem, wymyślając wymówki, żeby nie wychodzić z domu. A przede wszystkim najbardziej przekonuje nas podstawowa wymówka, to znaczy jest zimno i nie ma warunków. Im szybciej wyrwiemy się z tego stanu, tym lepiej. Możliwości jest dość dużo.


sporty wodne
Author: troy_williams
Source: http://www.flickr.com
Może aura nie sprzyja bieganiu po parku, natomiast na pewno uda się pobiegać używając bieżni na siłowni. Godzina tego wysiłku da nam sporo. Przez to, iż można zmieniać stopnie trudności, bez problemu wybierzemy coś dla siebie. Jak nasze kanapowe lenistwo trochę trwało, lepiej rozpocząć od szybkiego marszu na sam początek. W innym wypadku zakwasy kolejnego dnia mogą nas skutecznie zniechęcić do takiej aktywności. Warto sprawdzić także inne urządzenia na siłowni, gdyż przecięż siłownia to nie samo dźwiganie sztang. Spodobać może się nam jazda na rowerku albo wiosłowanie wzmacniające mięśnie na rękach i nogach. Z pewnością jeśli nie biegi, to znajdziemy dla siebie odpowiednią formę aktywności.

Jak chcemy mieć jakąś formę letniej aktywności, to dobrze będzie odgrzebać, lub kupić rakietę do tenisa ziemnego i pójść na kryty kort. Jest ich na pewno co najmniej kilka w większym mieście. Oprócz rakiety, dobrze nabyć swoje piłki tenisowe, które łatwo dostaniemy w sklepie sportowym. Do tego panowie powinni wybrać w takim punkcie buty tenisowe męskie, a panie typ specjalnie dla kobiet. Najlepiej poradzić się w takiej kwestii sprzedawcy, który wybierze nam odpowiednie obuwie - czy piłki tenisowe się czymś od siebie różnią. To najważniejsze rzeczy, jakie warto posiadać. Wybierając się na kort z pewnością będziemy mieć maksymalny wysiłek, lecz też frajdę z rywalizacji w czasie rozgrywek.


Novasport s.c.
Author: Philippe AMIOT
Source: http://www.flickr.com
Basen także okaże się doskonałym wysiłkiem na zimowe, szare wieczory. Obcowanie z wodą, która rozluźnia oraz relaksuje to doskonała rzecz. Niekoniecznie musimy od razu pokonywać kilka długości basenu i męczyć się bardzo. Dobrze poszukać basen, który oprócz basenów do pływania posiada też strefę z jacuzzi. Będziemy mogli usiąść oraz zrelaksować się trochę jak również zażyć wodnego masażu, jaki doskonale zrobi naszej skórze. Dobrze jest na pierwszy raz nie zniechęcać się wizją ogromnego wysiłku, ale zmobilizować się myślą o czymś co będzie dla nas czymś przyjemnym. Jak chociażby wspomniane jacuzzi. Z czasem możemy zamiennie zażywać różnych form aktywności, na jakie akurat w konkretnym dniu mamy ochotę.