Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zwiedzenia nie tylko Wrocław, są inne wspaniałe miejsca

Jedną z tych miejscowości, której trzeba poświecić troszkę więcej uwagi w czasie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma oraz pałac, jaki też przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to zajmująca lekcja historii dla tych, dla których Dolny Śląsk to tak naprawdę cudowna przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy 18 wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe prezentują się wspaniale, a turyści mogą w okresie swej wycieczki zapoznać się z jedną z bardziej interesujących rezydencji w tej części Polski.

Korytarz hotelowy
Author: Torsten Maue
Source: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednak pochwalić i innymi ciekawostkami. Dolny Śląsk odgrywał dość ważną rolę w gospodarce w czasie wojny, więc dla wielu turystów obowiązkowym punktem w programie wycieczki w rejonie Brzegu Dolnego staje się wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej zabudowania powstały w okresie 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i stanowiły część wielkiego koncernu IG Farben. W obszarze Brzegu, w wielkiej tajemnicy, produkowany był bojowy gaz.Oczywiście, iż zakłady te stały się miejscem „pracy” dla wielu więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym mieście powstała filia obozu Gross-Rosen. Po wojnie zdewastowany zakład został zamieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością okazała się produkcja środków chemicznych przeznaczonych dla wojska.sprawdzajczytaj równieżPrzed zakładami umieszczona została tablica pamiątkowa, dzięki której zachowana została pamięć o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w czasie II wojny światowej.
Brzeg Dolny to piękne miasto na krótki wypoczynek, jak i na bardziej znaczny pobyt. Chociaż miasto nie jest zbyt wielkie, to bez trudu odnajdziemy w nim nocleg.

Zaintrygowały Cię prezentowane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, co posiada w tym temacie ta optymalna strona www (https://www.kasprowy.pl/). Przeczytasz na niej zbliżone treści.

Komfortowe noclegi w Brzegu Dolnym są dość różnorodne, tak więc nie ma kłopotu z wyszukaniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jak potrzebujemy droższego hotelu i lepszych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to na pewno znajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez trudności zarezerwujemy hotelik czy pensjonat o przeciętnym standardzie. Warto jednakże wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w okresie wakacyjnym, ponieważ możemy mieć problem z wynajmem (najlepsza oferta).