Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, że jest tu do zwiedzenia nie tylko Wrocław, są inne wspaniałe miejsca

Jedną z tych miejscowości, której trzeba poświecić troszkę więcej uwagi w czasie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najbardziej istotnych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma oraz pałac, jaki też przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych miejsc to zajmująca lekcja historii dla tych, dla których Dolny Śląsk to tak naprawdę cudowna przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy 18 wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe prezentują się wspaniale, a turyści mogą w okresie swej wycieczki zapoznać się z jedną z bardziej interesujących rezydencji w tej części Polski.

Korytarz hotelowy
Author: Torsten Maue
Source: http://www.flickr.com
Brzeg Dolny może się jednak pochwalić i innymi ciekawostkami. Dolny Śląsk odgrywał dość ważną rolę w gospodarce w czasie wojny, więc dla wielu turystów obowiązkowym punktem w programie wycieczki w rejonie Brzegu Dolnego staje się wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej zabudowania powstały w okresie 1941-1942 w rejonie Brzegu Dolnego i stanowiły część wielkiego koncernu IG Farben. W obszarze Brzegu, w wielkiej tajemnicy, produkowany był bojowy gaz.

Oczywiście, iż zakłady te stały się miejscem „pracy” dla wielu więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym mieście powstała filia obozu Gross-Rosen. Po wojnie zdewastowany zakład został zamieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością okazała się produkcja środków chemicznych przeznaczonych dla wojska.

Nie czekaj! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również następne informacje na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Przed zakładami umieszczona została tablica pamiątkowa, dzięki której zachowana została pamięć o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w czasie II wojny światowej.

Brzeg Dolny to piękne miasto na krótki wypoczynek, jak i na bardziej znaczny pobyt. Chociaż miasto nie jest zbyt wielkie, to bez trudu odnajdziemy w nim nocleg.

Zaintrygowały Cię prezentowane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, co posiada w tym temacie ta optymalna strona www (https://www.kasprowy.pl/). Przeczytasz na niej zbliżone treści.

Komfortowe noclegi w Brzegu Dolnym są dość różnorodne, tak więc nie ma kłopotu z wyszukaniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jak potrzebujemy droższego hotelu i lepszych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to na pewno znajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez trudności zarezerwujemy hotelik czy pensjonat o przeciętnym standardzie. Warto jednakże wcześniej postarać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w okresie wakacyjnym, ponieważ możemy mieć problem z wynajmem (najlepsza oferta).