Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Mistrz zmianowy - charakterystyka zawodu

Mistrz, to tytuł przyznawany osobie, która osiągnęła najwyższy poziom wiedzy czy też umiejętności w konkretnej sferze.


Tytułem owym charakteryzuje się także wykwalifikowanego pracownika, który pełni dozór nad fabrykacją w danym wydziale.


Spawacz
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com


Ażeby otrzymać stopień mistrza, trzeba posiadać: miano czeladnika, przynajmniej 6 - letnie zawodowe doświadczenie i wykształcenie przynajmniej zawodowe. Po skończeniu szkolenia pedagogicznego dla mistrzów, może nauczać uczniów oraz przygotować ich do wykonywania zawodu. Osoba która jest mistrzem powinna cechować się głównie: doskonałą organizacją pracy, nieustępliwością w zmierzaniu do celu a także umiejętnością pracy w grupie.

Kliknij ten link, aby przekonać się, co podobny serwis udostępnił (well-done.pl/) na ten temat. To na pewno także Cię zaciekawi.

Mistrzowie produkcji pracować mogą w różnego rodzaju warsztatach czy zakładach usługowych. Częstokroć zdarza się, iż mistrz ma do czynienia z rozmaitego rodzaju chemikaliami, stąd miejsce pracy musi być dobrze wentylowane.
Kubek termiczny Bodum
Author: homard.net
Source: http://www.flickr.com


Mistrz produkcji to osoba odpowiedzialna za zrealizowanie tzw. planu produkcyjnego na swej zmianie. Pracownik ten odpowiada za dobrą jakość wyrobu, wydajność, terminowość realizowania zadań. Osoba na takim stanowisku trudni się również Zarządzaniem ludzkimi zasobami oraz współdziała z pozostałymi sekcjami celem zabezpieczenia realizacji wytwórczych planów. By zostać mistrzem produkcji powinno się mieć co najmniej kilkuletnie doświadczenie na analogicznym stanowisku w jednostce produkcyjnej.


Aspirant na owo stanowisko powinien posiadać również umiejętność obsługi komputera i musi znać obcy język przynajmniej na komunikacyjnym poziomie. Od aspiranta na stanowisko nadmienionego mistrza zmianowego oczekuje się także znajomość nowoczesnych instrumentów wspomagających kierowanie produkcją.