Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Może odpoczynek na nad morzem?

Już od kilkudziesięciu lat nasz kraj nie jest miejscem, w którym większość stanowią zamieszkujący wieś. To bardzo dobrze, bo nie ma na świecie tego kraju, który byłby bogaty, a jednocześnie zamieszkany przede wszystkim przez rolników. A to sprawia, że tak jakby bardzo wielu ludzi w naszym kraju tak jakby podświadomie chce jechać na wieś, chociażby na weekend. Zresztą w ostatnim czasie wioski umiejscowione nieopodal dużych polskich miast rosną praktycznie jak na drożdżach. Oczywiście ludzie nie uprawiają tam owoców oraz trzody chlewnej, ale prawda jest taka, że tereny rolnicze nie wyludniają się w błyskawicznym tempie.

wioska
Author: pds209
Source: http://www.flickr.com
Jednakże jeżeli chcielibyśmy nareszcie wypocząć, bez wątpienia nie możemy sądzić, że podwrocławska wieś to prawdziwa wieś. Bez obrazy, ale prawdziwa polska wieś to ta, która jest umiejscowiona na prowincji. I takie wsie są w stanie zagwarantować kapitalny wypoczynek. Można powiedzieć, że agroturystyka to w ostatnim czasie coraz popularniejsza nisza. Polscy rolnicy w dalszym ciągu doglądają zwierzaków i pola, ale także inwestują środki w agroturystykę.

W sumie gospodarstwa agroturystyczne noclegi (tu jest więcej informacji: rekomendowana strona) są całkiem niedrogie - wszelkie problemy z dojazdem, generalnie dojazdówki są beznadziejnej jakości, tak czy siak zostaną tak jakby zniwelowane, gdy wreszcie odetchniemy wiejskim powietrzem. Zapewne nierzadko typowo wiejskie zapachy nie są fajne, lecz rzadko czuć smród. Właściciele gospodarstw mocno dbają o to. Zresztą i tak nie wydarzy się wielka tragedia, gdy miastowi z Poznania, Katowic bądź stolicy poczują trochę smrodu...

A tak swoją drogą, i tak typowo miejski smog, spaliny, itp., są dużo cięższe do zaakceptowania. Często dorośli są pod bardzo dużym wrażeniem, byliby w stanie całymi dniami wypoczywać na zielonej trawie, ale już dzieciaki mocno się nudzą. Wiadoma sprawa: kilka godzin na głębokiej prowincji i zapewne chcą przykładowo zobaczyć coś nieco bardziej zabawowego. Jest dobre wyjście, niejako salomonowe - a może wypoczynek agroturystyczny, jednakowoż łączony z wypoczynkiem nad Bałtykiem? W sumie wakacje nad morzem (wakacje nad morzem na stronie ale na jakiejś wsi, to doskonałe połączenie. Nie ma bardziej perfekcyjnego.


Author: k.s.