Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

A może przerwa zimowa w gospodarstwie agroturystycznym?

Jazda konna
Author: Luxt Design
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś jazda konno była codziennością - chociaż tak czy siak nie można rzec, że wszystkich było stać na kupno konia. A jak jest dzisiaj? No cóż, skoro posiadamy auta, a na dodatek są autobusy i pociągi, nie powinno dziwić, iż konie w akurat transporcie są najzupełniej zbędne. Jednakowoż w rolnictwie w dalszym ciągu są one bez dwóch zdań pożądane. W turystyce także, a na pewno są fajną atrakcją turystyczną. Szczególnie dzieci będą zachwycone, jeżeli odwiedzą stadninę koni. Oczywiście to musi być taka stadnina, gdzie konie są szanowane, w 100% zadbane.

To dobrze, że rośnie świadomość społeczna, ponieważ te zwierzęta też mają uczucia. Musimy wiedzieć także i o tym, że konie to niesamowicie inteligentne zwierzęta które potrafią wyjątkowo mocno przywiązywać się do ludzi, co bez wątpienia powoduje, że obcowanie z nimi jest jeszcze przyjemniejsze. Jeżeli ktoś zatem chce samemu spróbować swoich sił w czymś takim to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wcale nie będziemy od razu musieli kupować własnego konia, aby móc po prostu spędzić nieco czasu w siodle. Aktualnie w dosłownie każdej okolicy istnieje przynajmniej jedna faktycznie dobra stadnina koni (stadnina koni iskra) którą będziemy mogli po prostu odwiedzić, aby pod opieką doświadczonych opiekunów spróbować swoich sił w czymś takim. Nie chodzi tylko o zmobilizowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę sprawia, że w mieszkaniu panuje zupełnie inna atmosfera.

We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej zwierzęciem idealnym okazuje się koń. Pomaga on małym i dużym pacjentom w ich rehabilitacji. Taka hipoterapia w sprawdzonym ośrodku potrafi zdziałać cuda. Koń jest dla pacjenta, prawie tak samo ważny, jak pies przewodnik dla osoby niewidomej. Jednak nie oznacza to, że dziecko, które nie do końca jest sprawne ruchowo prowadzi ze sobą w każde miejsce kucyka. Chodzi, o to, że dziecko siedząc na koniu czuje się bezpiecznie.

Taka rehabilitacja jest bardzo potrzebna dla osób z różnego rodzaju problemami. Hipoterapia świetnie wspomaga różne inne rehabilitacje. By hipoterapia przyniosła oczekiwane rezultaty najlepiej, żeby dziecko regularnie korzystało z tego typu zajęciach. Przykładowo obozy jeździeckie są fajną ideą! Nierzadko dzieci w czasie wakacji mocno się nudzą. Bardzo często rodzice mają ogromny problem, aby zaproponować im coś fajnego. Wiadomo, praca.

Wspaniale, że istnieją stadniny, gdzie nareszcie dzieci mogą spędzić sympatycznie wolne chwile. Niezwykle wielu rodziców boi się o bezpieczeństwo własnych pociech w czasie takowych "zabaw". To proste do wytłumaczenia, w końcu rodzice chcieliby dla swoich dzieci możliwie jak najlepiej. Jednakże ogromnego ryzyka ogólnie nie ma. Nie można takiego najzupełniej wykluczyć, ale nie przesadzajmy.
konie w zimie
Source: flickr.com
Powinniśmy pamiętać, że stadniny koni są zadbane, a instruktażem dzieciaków nie trudnią się jacyś amatorzy (http://www.stajniaiskra.pl/art/35/wyjazd-integracyjny.html).

Zatem to pokazuje, iż dziecko będzie zadowolone oraz będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo! Rozejrzymy się za stadninami prowadzącymi działalność w naszym powiecie, dokładnie przekonajmy się, które dbają o zwierzaków oraz dzieciaki, a później sprawmy dla swojej pociechy gigantyczną niespodziankę. Całkowitej pewności i tak mieć nie można, lecz trudno zakładać, że taka forma spędzania ferii nie będzie podobać się dla naszej pociechy. Cóż, zaryzykujmy, zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Pewnie będzie wspaniale.