Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Może wypoczynek na pięknej polskiej wsi?

w lesie
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej interesującym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka, który ma wieżę widokową, galerię rzeźby kaszubskiej, wystawę fotograficzną i restaurację. Z górnego tarasu wieży widokowej położonego na wysokości sześćdziesięciu pięciu metrów, roztacza się panorama na przylądek Rozewie, Zatokę Pucką oraz Mierzeję Helską. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym we Władysławowie jest kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Najbardziej wartościowe przyrodniczo tereny mieszczą się w środkowej części rejonu. Zostały one objęte ochroną pod postacią Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Początkiem Parku był zwierzyniec utworzony w 1593 r. przez kanclerza Jana Zamoyskiego – popularnego miłośnika zwierząt i wytrawnego myśliwego. Pamiątką po Janie Zamoyskim i jego rodzinie jest miasto Zwierzyniec - w jego czasach siedziba Ordynacji Zamojskiej, a także znajdujący się w nim kompleks pałacowy, który powstał na skutek przekształcenia pierwotnego, modrzewiowego dworu. W Zwierzyńcu znajduje się też staw z czterema wyspami, a na jednej z nich wznosi się kościół świętego Jana Nepomucena (1947 r.). Nieopodal Zwierzyńca znajduje się ciekawa atrakcja przyrodnicza – Stawy Echo. Stanowią one ważną ostoję fauny wodno – błotnej.

Żyje tu mniej więcej osiemdziesiąt gatunków ptaków oraz sporo unikatowych gatunków płazów i gadów. Stawy Echo to także miejsce, gdzie swój dom odnalazły koniki polskie – rasa powstała w wyniku skrzyżowania tarpana z koniem domowym. Amatorzy cudownych panoram powinni udać się na Bukowa Górę, skąd roztacza się przepiękny krajobraz złożony z różnobarwnych pasów pól uprawnych.
Zdrowo w wakacje
Author: ClearSense
Source: ClearSense
Dla nieco bardziej ciepłolubnych lepszym miejscem na wypoczynek będzie nasze morze bałtyckie. Tutaj również znajdują się miejscowości oferujące wiele różnych atrakcji dla urlopowiczów. Istotna jest odległość od morza, dostęp do rozrywek typu puby czy organizacja imprez plenerowych.

Kurorty od dawna przyciągające rzesze turystów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Często odwiedzanym miasteczkiem położonym na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi warto skorzystać z internetu, na którym znajdziemy najbardziej aktualne oferty typu noclegi Międzyzdroje. Znajdują się tu również liczne ośrodki spa, będące znakomitym odpoczynkiem dla naszych zmęczonych ciał. Kotlina Kłodzka i uzdrowiska znajdujące się w niej to niewątpliwie kusząca oferta dla nieco starszych ludzi lub dla tych, którzy cenią sobie spokój. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie.

Zjeżdżają tutaj duże ilości kuracjuszy aby wypocząć i skorzystać z usług jakie oferują tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój położona jest w sąsiedztwie Gór Stołowych. Głównymi atrakcjami turystycznymi tegoż kurortu są Park Zdrojowy, Aquapark czy też Szczeliniec Wielki. Duszniki Zdrój to między innymi: Dusznicki Młyn Papierniczy w którym można podejrzeć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych składników. Znany wszystkim z wiersza Jana Brzechwy Szczebrzeszyn charakteryzuje się ładnym położeniem w zalesionej dolinie rzeki Wieprz. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć pomnika chrząszcza, który tak samo jak za życia poety nieustannie brzmi w szczebrzeszyńskiej trzcinie. Do najcenniejszych tutejszych zabytków należą XVI-wieczna cerkiew i siedemnastowieczna renesansowa synagoga. Warto wspomnieć,że w okolicach miasteczka stworzono Szczebrzeszyński park krajobrazowy, gdzie w tak zwanym „Piekiełku” występuje bardzo dużo ślicznych, lessowych wąwozów. Ze Szczebrzeszyna do Narola przebiega bardzo ładny szlak rowerowy podczas przemierzania, którego, można w pełni poznać piękno okolicy. Na urlopowiczów przyjeżdżających do miejscowości czeka bardzo dużo rozmaitych dodatkowych atrakcji, m.in.: Lunapark Sowiński z najwyższą kolejką górską w naszym kraju, „ciuchcia” kursująca na trasie Władysławo – Jastrzębia Góra, rejsy kutrem rybackim, czy też loty paralotnią z klifu.