Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Na czym opiera się taki sport jak surfing i czy też jego wykonywanie jest trudne?

Pływanie na desce to jeden z najpopularniejszych sportów na wodzie na świecie. Wystarczy potrafić pływać oraz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Na czym konkretnie polega taki sport oraz czy też jego nauczenie się zajmie dużo czasu?


surfing
Author: Eri_pl
Source: www.flickr.pl


Surfowanie opiera się na tym, że surfer stoi na desce i unosi się na krawędzi fali w w kierunku brzegu. Zapowiada się to dosyć prosto, ale w praktyce nauka surfingu zajmuje nieco czasu. W Polsce surfing nie jest jeszcze ogólnie popularny, ale z każdym rokiem zwiększa się ilość jego miłośników. Należy podkreślić, że wiele ludzi wybiera na surfowanie cieplejsze wody niż Bałtyk. Surfowanie rozpoczyna się od wiosłowania rękami w stronę brzegu, z nadzieją na doścignięcie fali. Kiedy fala niesie surfera, staje on na desce oraz płynie na niej. Dla początkujących znacznym wyzwaniem jest samo dogonienie fali.
Zdolności surferów są testowane poprzez ich umiejętność do kontrolowania deski w trudnych warunkach.

Zaabsorbował Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź kliknij tutaj szybko, w tym miejscu znajduje się coś, co z pewnością również Ci się spodoba.

Nie bez znaczenia są przeróżne figury, które potrzebują wiele doświadczenia oraz odwagi. Żeby zdobyć wysoki pułap zaawansowania, wymagane mogą okazać się lata praktyki. W wielu lokacjach na świecie są szkoły surfowania, które oferują warsztaty na różnorodnych poziomach. Najważniejsze dla surfingu jest balansowanie, z tego też powodu część lekcji przeznaczana jest właśnie temu elementowi. Niezwykle istotne jest także przygotowanie surfera na potencjalne zagrożenia. Surfing tak jak pozostałe sporty wodne, kojarzy się z ryzykiem utonięcia, dlatego też uczeń powinien pływać na średnio zaawansowanym szczeblu.


Mimo iż deska pomaga utrzymać się na powierzchni wody, nie spełnia takiej roli, jeśli surfer znajdzie się z dala od niej. Surfowanie może zostać idealną atrakcją pod warunkiem, że zostały zachowane reguły bezpieczeństwa. Jest to interesujący sport (poznaj polski producent siatek sportowych) wodny, jaki nie żąda dużych nakładów finansowych.