Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Na czym polega triathlon? Jakiego rodzaju są przepisy dotyczące tej dziedziny sportu?

Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa, która jest kombinacją trzech dyscyplin, takich jak pływanie, kolarstwo oraz bieganie. Czyli, zawodnik najpierw płynie, następnie wsiada na rower, a na samym końcu zabiera się za bieganie.


Triathlon jest typowym sportem indywidualnym, a zwycięża zawodnik z najlepszym czasem. Jednak, jeżeli start odbył się ze startu wspólnego, to zwycięża ten, który pierwszy jest na mecie. Zawodnicy pod żadnym pozorem nie mogą korzystać z pomocy z zewnątrz, oczywiście do takiej pomocy nie można zaliczać wolontariuszy, którzy odpowiadają za dostarczanie żywności na trasie. Zabronione są taktyki zespołowe, przykładowo polegające na tym, iż podczas jazdy rowerem można zminimalizować opór powietrza. Zawodnik nie powinien stosować butelek szklanych, a również sprzętu elektronicznego, wyjątkiem jest zegarek.


Uczestnik zawodów nie powinien robić niczego, co może powodować niebezpieczeństwo dla siebie lub innych uczestników. Jednakże warto wiedzieć, że każda tego typu impreza rządzi się trochę zmodyfikowanymi regułami, które są zawarte w określonym regulaminie. Jest tak dlatego, że każde zawody są inne, to znaczy inna jest trasa, ukształtowanie terenu materac przeciwodleżynowy refundacja pora roku. Zdecydowana większość naruszeń przepisów ma związek z kosztownymi karami czasowymi, od jednej do dwunastu minut, ale i to
trening
Author: dan veal
Source: http://www.flickr.com
jest zależne od różnorodnych czynników, jak waga naruszenia przepisów oraz długość wyścigu. Każdy zawodnik powinien bardzo optymalnie przygotowywać się do danych zawodów, bo są one bardzo męczące. Z nimi Ci się powiedzie.

Każdy zawodnik ma odmienny sposób na plan treningowy triathlon, od takiego czegoś wiele zależy, czy zawodnik będzie odpowiednio przygotowany do zawodów a może jednakże nie trafi z formą lub będzie zbyt przemęczony okresem przygotowawczym. Aby najlepiej wypaść trzeba więc odpowiednio opracować plan treningowy i realizować go z konsekwencją. To bardzo ważne, aby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie najlepszego wyniku. W każdej sportowej dziedzinie, również w triathlonie, są uczestnicy mający miano faworytów, ale mniej znani uczestnicy zawodów dzięki właściwemu podejściu do treningów mogą zdziałać naprawdę wiele. Jak widzimy więc jest to niezwykle ważne.