Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Na jakich zasadach działają pożyczki pozabankowe - sposób pobrania, nowe propozycje oraz wady i zalety

W życiu każdego z nas może zdarzyć się sytuacja, która wymaga bardzo szybkiego zastrzyku gotówki. Pobranie pożyczki w banku jest związane z wieloma formalności. Poza tym jest możliwość, że nie będziemy spełniać wymagań. Istnieje jednak typ pożyczek, dzięki którym możemy otrzymać gotówkę niezależnie od tego ile zarabiamy i jak wygląda nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej. Poza tym procedury są bardzo szybkie, czasami nie nie wymagają nawet wyjścia z domu. Chodzi o pożyczki pozabankowe. Czym są?
finanse
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Tego rodzaju pożyczki przyznawane są bardzo szybko. Zazwyczaj wystarczy tylko zaświadczenie o dochodach, choć istnieją takie miejsca, w których nie jest to potrzebne. Przy przyznawaniu nie jest sprawdzana historia klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Poza tym zdarza się, że to ile klient ma lat nie jest ważne. Dzięki temu jest to świetne rozwiązanie problemów z kredytem dla ludzi starszych. Pożyczki pozabankowe są również naprawdę szybkie i komfortowe. Pieniądze można pobrać w punkcie, w swoim domu, przez Internet, a nawet przez SMS-a. Niektóre firmy oferują spłacanie pożyczki bez opuszczania domu.Pracownik sam pojawia się w ustalonych terminach. To kolejne potwierdzenie komfortu tego rodzaju pożyczek. Pozabankowe pożyczki niejednokrotnie kojarzą się z niewysokimi sumami, które możemy pobrać. Rzeczywiście niektóre instytucje początkowo mają w ofercie niższe sumy, jednakże każda spłata zwiększa kwotę pożyczki. Można pobrać naprawdę wysokie sumy, jednak miejsca, w których zaciągamy pożyczkę muszą się zabezpieczyć, co często wiąże się z zabezpieczeniem hipotecznym. W dzisiejszych czasach niemal wszystko możemy załatwić przez Internet.


finanse
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też nowe formy pożyczek to te, które bezproblemowo możemy wziąć przy pomocy sieci. Formalności są niezwykle szybkie. Zajmują zazwyczaj ok. 10 minut. Pożyczkobiorca sam wybiera kwotę i liczbę miesięcy czy tygodni potrzebnych na spłatę. Nieważne jest to na jaki cel, przeznaczymy pieniądze. Pieniądze można pobrać każdego dnia o każdej godzinie. Dzieje się tak dzięki systemom, które automatycznie sprawdzają wszystkie dane i po paru minutach podejmują decyzję. Pożyczkobiorca jest zobowiązany jedynie do przesłania pocztą umowy z podpisem. Takie formalności oferuje np. pożyczka pozabankowa Zaimo - tutaj przeczytasz więcej.

Przy zaciąganiu pożyczki pozabankowej trzeba pamiętać, że instytucje je przyznające są zmuszone zabezpieczyć się. Z tego powodu często wraz z pożyczką powinno się wykupić ubezpieczenie. Oprocentowanie również zazwyczaj jest dość wysokie. Wygoda i szybkość pożyczki zachęca do zaciągnięcia jej, jednak wszystko trzeba pobierać z głową, by nie wpaść w błędne koło. Przed podjęciem decyzji o pobraniu pożyczki zawsze powinno się mocno się nad nią zastanowić.