Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Na wakacje 2013 wybierz Świnoujście

Świnoujście
Author: Krzysztof Barabosz
Source: www.flickr.com
Weekend majowy to dla wielu Polaków ulubiony okres na pierwszy wiosenny wyjazd. Jeśli pogoda sprzyja, warto spędzić te parę majowych dni na świeżym powietrzu, z dala od ruchliwego miasta i codziennych problemów. Wybierając miejsce wypoczynku warto rozważyć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Ponieważ weekend majowy to tylko parę dni wolnych, chyba nie warto marnować za dużo czasu w drodze.

Po drugie powinniśmy sprawdzić, ile będzie nas kosztowała cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie zatłoczona ludźmi. Do najważniejszych obiektów Świnoujścia należą przede wszystkim: wieża garnizonowego kościoła luterańskiego pw. Marcina Lutra z 1904 r. która dziś funkcjonuje jako punkt widokowy i kawiarnia, zespół fortów twierdzy Świnoujście, pensjonat „Posejdon”, willa ryglowa z 1912 r.

oraz dawna stocznia z lat 1897-1903 przy Wybrzeżu Władysława IV (Basen Północny). Stosunkowo niedaleko od Wrocławia znajduje się Dolina Baryczy - fantastyczny rejon dla wielbicieli wycieczek rowerowych. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada atrakcja nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników polskiej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć natury znajdą tutaj wiele oryginalnych plenerów wartych sfotografowania.

Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej uczęszczane rejony, możemy mieć problem ze wynajęciem pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy trzeba rezerwować z wyprzedzeniem.
Świnoujście
Author: Krzysztof Barabosz
Source: www.flickr.com
Status uzdrowiska Świnoujście uzyskało w wyniku odkrycia na jego obszarze źródeł leczniczej solanki i w konsekwencji wybudowania odpowiednich urządzeń przyrodoleczniczych. W tutejszych sanatoriach leczy się przede wszystkim choroby układu krążenia. Można tu skorzystać z uzdrawiających masaży, okładów z borowiny i kąpieli solankowych.

Nic więc dziwnego, że Świnoujście bije rekordy jeśli chodzi o rezerwacje na wczasy 2014 - więcej informacji - tu. Półwysep Helski to obszar niezwykle ciekawy przyrodniczo i krajobrazowo, w całości objęty ochroną w postaci Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Żeby lepiej poznać tą wyjątkowo ładną okolicę, warto skorzystać z licznych ścieżek przyrodniczych, pieszych i rowerowych, które zostały wytyczone tak, aby uwzględnić wszystkie tutejsze pozytywy. Za to metodą na bezpłatne nocowanie w wybranym miejscu a świecie jest tak zwany couchsurfing. Określenie to oznacza zjawisko, w ramach którego osoba chcąca udać się w podróż w dane miejsce wyszukuje na specjalnym portalu internetowym inną osobę, która jest w stanie udostępnić nocleg. Noclegi uzyskane za pomocą couchsurfingu udostępnia się darmowo. Ten portal z ofertami noclegowymi ma charakter międzynarodowy i zrzesza bardzo dużo użytkowników różnych narodowości. Duża liczba osób łączy ze sobą autostop i couchsurfing, dzięki czemu można uzyskać pobyt w ramach wczasów w danym miejscu prawie bezpłatnie.