Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Najbardziej popularne miasta urlopowe w Polsce

Wybierając się na urlop na południe Polski do dyspozycji jest bardzo dużo interesujących miejsc. Po pierwsze ta część Polski kusi wielbicieli wędrówek po górach, a w zimie narciarstwa i snowboardingu. Zaczynając od samego wschodu są Bieszczady, dzikie, nieokiełznane i tajemnicze.


Istebna
Author: Marcus Povey
Source: http://www.flickr.com
Tam można zniknąć na tydzień czy dwa z dala od cywilizacji i w tym czasie nie zobaczyć żywej duszy na szlaku. Jadąc w kierunku zachodnim liczna turystów wyraźnie wzrasta, apogeum osiągając w centrum Tatr to znaczy Zakopanym. Bardzo popularne wśród wczasowiczów są okolice Starego i Nowego Sącza, do najchętniej odwiedzanych miejscowości z tej okolicy należą Krynica, Piwniczna i
Muszyna. Stolica Tatr tętni życiem przez okrągły rok, czy zimą czy latem knajpy i restauracje są pełne ludzi, a do Morskiego Oka ustawiają się kolejki.

Zakopane to najpopularniejsza miejscowość w Tatrach, ale spora część wczasowiczów chętnie zatrzymuje się przykładowo w Kościelisku albo Bukowinie Tatrzańskiej, ceny noclegów są w tych miasteczka dużo mniejsze, a wypocząć można w taki sam sposób.

Wrocław
Author: M. Wierzbowy
Source: M. Wierzbowy
Następnym popularnym regionem przesuwając się w zachodnim kierunku jest Beskid Żywiecki. Łagodne góry, ogromna ilość terenów zielonych i co najważniejsze duża ilość rozrywek dla dzieci przyciągają w ten rejon kraju sporo rodzin. Często wybieranymi miastami, w których wypoczywają wczasowicze, są Szczyrk, Żywiec i Wisła, ale w sezonie są one dość zatłoczone i drogie.


Znacznie lepiej zatrzymać się będzie w niedużej odległości od najczęściej wybieranych miejscowości, i tu na przykład wartą odwiedzenia może być Isdebna, położona na skraju Parku Krajobrazowego tuż przy samej granicy z Czechami. Spokój, cisza i korzystne ceny to główne zalety tej niedużej ale bardzo uroczej mieściny.

Kolejne lubiane i chwalone pasma górskie to Karkonosze, leżące już w pobliżu granicy z Niemcami, z kolei w nich wczasowicze bardzo chętnie wybierają Bystrzycę Kłodzką, Karpacz czy Szklarską Porębę.

Wejdź na zamieszczony tu odnośnik kierujący do innego tego rodzaju omówienia - ono bez dwóch zdań też okaże się dla Ciebie niebanalne!

Będąc w tamtym rejonie warto nieco zboczyć na północ i odwiedzić Wrocław, miasto to posiada ogrom atrakcji do zaproponowania dla wszystkich, nie będą się w nim nudzić maluchy, a i starsi bez problemów mogą znaleźć wiele interesujących zajęć.