Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Najbardziej znane atrakcje Warmii i Mazur

Jezioro, Mazury
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Niechorze to nieduża, nadmorska wieś rybacka, położona w gminie Rewal. Region ten figuruje w ofertach wakacyjnych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do najogromniejszych atrakcji Niechorza należy piaszczysta plaża, wysoki klif w jednej z zatok, a także latarnia morska. W trakcie wędrówki kajakiem będziemy przepływać nie tylko przez jeziora, ale też przez rozliczne rzeki tworzące ze zbiornikami wodnymi niezwykle rozmaite systemy dróg wodnych, w tym między innymi Kanał Ostródzko – Elbląski, Szlak Spływów Krutynią, czy również szlak na rzekach Ukta czy Wel.

„Kraina Tysiąca Jezior” jest też autentycznym rajem dla żeglarzy, kajakarzy, windsurferów, nurków oraz wędkarzy. Podstawową atrakcję Niechorza stanowi tutejsza szeroka, piaszczysta plaża. Jest ona znakomicie przygotowana dla turystów, są tutaj ratownicy, dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki i zjeżdżalnie. Podczas relaksu na plaży można obserwować także pracę rybaków, którzy korzystają z miejscowej przystani morskiej.

Jest to też jedyna w swoim rodzaju szansa do kupienia niedawno co złapanych ryb. Sławnym bywalcem okolic latarni morskiej jest foka Depka, która stała się prawie symbolem Niechorza i ciągłym obiektem zainteresowania wczasowiczów. Turyści przyjeżdżający wypoczywać w Rewalu, nie mogą narzekać na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety.

Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.
Sopot
Author: Michał Paluchowski
Source: http://www.flickr.com
Liczne koncerty, festiwale, kabaretonyczy spotkania z artystami znanymi z telewizji to zaledwie garść propozycji na przeżycie niezapomnianych chwil w Sopocie. Poza wydarzeniami kulturowymi, rządzący gwarantują, że na plażach powstaną specjalnie zaopatrzone wypożyczalnie sprzętu sportowo-rekreacyjnego do wykorzystywania w morzu i na plaży. Jeśli zdecydujesz, że chcesz rozegrać mecz w piłkę siatkową, skorzystasz z jednego z kilku wyznaczonych boisk.

Czujesz, że potrzebujesz trochę adrenaliny? Pożycz skuter wodny bądź wskocz na popularny ponton nazywany „bananem” i zezwól by prowadzący łódź motorową sterował w zwariowanym tempie, pełnym nieprzewidzianych zwrotów czy też raptownego przyspieszania i hamowania. W rejonie warmińsko - mazurskim swą obecność intensywnie zaznaczyli Krzyżacy, pozostawiając po sobie zamki obronne. Szczególnie warte zwiedzenia są twierdze w Rynie i Kętrzynie. Bardzo dużą atrakcją historyczną są także grunwaldzkie pola, gdzie w 1914 r. wojska polsko – litewskie pod wodzą Jagiełły, odniosły spektakularne zwycięstwo nad wojskiem Zakonu Krzyżaków. Każdego roku, 15 lipca urządzana jest tutaj inscenizacja wielkiej bitwy, na którą przybywają bractwa rycerskie z całej Europy i niezliczone zastępy widzów. Pasjonatów dziejów II Wojny Światowej na sto procent zainteresuje wizyta w Gierłoży, gdzie umiejscowiony jest Wilczy Szaniec – tajna kwatera Adolfa Hitlera.