Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Nauka jazdy na koniku - przygotowania do pierwszych zajęć

Zatem gratuluję! Zdecydowałeś się na pierwsze zajęcia konnej jazdy. Nabierzesz nowych umiejętności, natomiast jeśli lekcja ci się spodoba — zdobędziesz nowe hobby.


Przygotuj się na poznanie mnóstwa fascynujących ludzi, zyskanie nowych przyjaciół oraz masę dobrej zabawy.
Warsztaty, robienie chleba
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Jednakże pewnie przed pierwszą lekcją będziesz troszkę zdenerwowany. Nie wiesz jak dotąd w jaki sposób wyglądają zajęcia, pewnie masz wątpliwości. Poniżej parę podpowiedzi, które pomogą ci przygotować się do pierwszych zajęć tak, abyś mógł z nich czerpać tylko radość. Zanim zapiszesz się na naukę, odwiedź stajnię w jakiej będziesz się uczyć. Nauka jazdy konnej w każdej stajni może prezentować się troszeczkę inaczej. Przede wszystkim skoncentruj się na pierwszym odczuciu: czy w stajni jest porządek, sporo światła, miły zapach (zamiast woni amoniaku oraz duchoty)? Czy koniki są spokojne, jeźdźcy uśmiechnięci? Nie mając praktyki w jeździe konnej po prostu zdaj się na intuicję — kiedy widzisz, iż wierzchowce stoją zapuszczone po kolana, to po prostu odejdź z tej stajni poszukaj innej.


fotele
Author: Artur Potosi
Source: http://www.flickr.com


Zapytaj o upoważnienia instruktorskie — nie może cię instruować ktoś, kto się na tym nie zna. Gdy w dostrzegalnym miejscu wisi tabliczka informująca, że ośrodek jeździecki jest poświadczany przez PZJ, to możesz być spokojny. Dobra stajnia dopasuje ci konia do twojego wzrostu czy wagi.

Jeśli będziesz zdania, że dobrze byłoby przeanalizować inny aspekt tej kwestii, kliknij tutaj i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w witrynie (https://dominikkania.pl/oferta/trener-dla-cukrzyka/).

Na pewno nie dostaniesz konika nerwowego, ale starego wyjadacza, jaki świetnie zna swą prace oraz jest niesłychanie spokojny — o to się nie martw. Włóż wygodne ubrania, jakich raczej ci nie żal stracić.
Ponieważ nie masz jeszcze żadnego oprzyrządowania, powinieneś go zaimprowizować. Miej na uwadze, ażeby unikać wkładania jasnych odzień — w stajni nie trudno o poplamienie się.