Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Nawet mała wycieczka w góry albo do lasy nie powinna się odbywać bez latarek

Latarka od kilkudziesięciu lat przydaje się w przeróżnych sytuacjach — codziennych oraz w czasie niskobudżetowych wojaży.


Nie jest ważne, czy chcemy sprawdzić stan licznika na wodę w swoim mieszkaniu czy rozniecić ognisko w afrykańskim buszu — zawsze pomocna będzie wówczas latarka.


sala konferencyjna
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com


Czapka zimowa
Author: LornaWatt
Source: http://www.flickr.com
Jest ich mnóstwo przeróżnych typów. Najczęściej kupowana jest ta, która posiada rączkę, za którą da się trzymać. Tego typu latarki najczęściej są na baterie, chociaż ostatnio modne są modele LED-owe. Ci, którzy uwielbiają przemierzać niedostępne dżungle albo robić zdjęcia zorzy polarnej w lutym za kołem podbiegunowym, na pewno docenią tak zwane czołówki. Bateryjki w nich są malutki, a sama latarka jest w stanie świecić nawet wiele godzin. Taki typ latarek ma duży plus — pozostawia dłonie swobodne, więc jesteśmy w stanie wiązać liny lub robić zdjęcia. Dość dobrej jakości latarkę da się zainstalować sobie w telefonie. W nowych modelach są one już w standardzie, a w tych nieco starszych musimy ściągnąć wtedy odpowiednią aplikację. Pamiętajmy tylko o tym, że latarka w smartfonie będzie przydatna na kilka minut. Jeżeli mamy zamiar iść z nią w góry, to nie będzie to najmądrzejszy pomysł. Po pierwsze telefon może nam upaść i roztrzaska się w nim ekran. To z pewnością wywoła naszą złość, ponieważ nowy model dość dużo kosztuje.


Po drugie przy świecącej latarce w smartfonie stosunkowo prędko wyczerpuje się bateria. Może być tak, że nie zdołamy wtedy dotrzeć na przykład na nocleg - tu znajdziesz Koniaków noclegi - do schroniska. Trzeba więc sprawić sobie normalną latarkę.