Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Niestandardowe sposoby leczenia - co powinno się wiedzieć o hipoterapii?

W leczeniu osób niepełnosprawnych lekarze zaczynają sięgać po wszystkie możliwe sposoby, aby chociaż trochę pomóc takim ludziom. Niekiedy są to metody bardzo niekonwencjonalne, i mogłoby się zdawać w pierwszej chwili, że nie mające wiele wspólnego z prawdziwym leczeniem. A tymczasem okazuje się, że sporo tego typu metod przynosi doskonałe rezultaty.


jazda konna
Author: Shannon Veerkamp
Source: http://www.flickr.com
Rzecz jasna nie u wszystkich, u jakich się je użyje, ale niektóre przy odpowiednim zastosowaniu cechują się naprawdę wysoką skutecznością. Często równolegle z podstawowym leczenie można użyć właśnie tego typu niekonwencjonalnych technik, i zdaje to, zwłaszcza u dzieci, egzamin.

Czy zamieszczony tu wpis wydaje Ci się ciekawy? Chcesz zgłębić więcej informacji na zbliżony temat? Więc idź tu ryż bezglutenowy i czytaj następny wątek.

Przy kłopotach z układem ruchowym bardzo dobrze w wielu przypadkach będzie się sprawdzać hipoterapia Warszawa.


W największym skrócie są to zajęcia, do wykonania jakich używa się konia, właśnie na nim pacjenci odbywają szereg różnych ćwiczeń. Hipoterapia co bardzo bezpieczna metoda, która nie niesie skutków ubocznych, a także jej ogromną zaletą jest fakt, że w dużym stopniu wpływa także na sferę psychiki pacjentów.

Sporo małych dzieci, które mają zaburzenia ruchu, poza tego typu problemami ze zdrowiem mogą mieć często problemy z akceptacją. Mogą się czuć gorsze od reszty dzieci, niekiedy odrzucone i samotne. Przy hipoterapii często pomagają dorośli z dziećmi, oni całkowicie akceptują chorych, dla jakich taka właśnie akceptacja jest bardzo ważna - więcej informacji tutaj - . Lecz hipoterapia Warszawa to również spore korzyści w poprawie ogólnej sprawności ruchowej. W czasie jeżdżenia na koniu dzieci usprawniają zmysł równowagi i koordynację, tak naprawdę nie znajdzie się przyrządu rehabilitacyjnego, który tak dobrze by stymulował wiele różnych obszarów, jak właśnie koński grzbiet. Konna jazda ma też duże znaczenie na zapamiętywanie odpowiednich ruchu, regularne unoszenia znacznie poprawiają ich zapamiętywanie. Planując hipoterapię pamiętać trzeba o tym, że proces leczenia jest długi i nie od razu będą widoczne pierwsze efekty. Czasami potrzeba kilku lat, aby można było zobaczyć postępy, lecz ci, którym się udało na pewno potwierdzą, że warto było.