Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Niezwykle trwała stal - jak się ją produkuje

Do wytwarzania maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. blacha trudnościeralne hardox znajdują zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych mszyny do robót ziemnych, elementów maszyn górniczych i betoniarek, które podlegają zużywaniu, konstrukcji platform, a także podajników, lejów i czerpaków koparek. lemieszeTego typu materiał pozwala na nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają inne cechy w zależności od celu, w jakim są wykorzystywane.

Dostępne są odmiany , które cechuje odporność na tarcie wzdłużne, wykorzystywane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek. W serialu pokazywano ówcześnie najcięższe, najbardziej wytrzymałe i bardzo ciekawe maszyny i budynki na świecie - od wielkich wieżowców będących perełkami architektury i inżynierii, po ogromne koparki czy ciężarówki wykorzystywane do pracy w ekstremalnych warunkach, przykładowo w hutach. Omawiano także ich budowę, projekty i materiały, z których zostały wykonane.
Perforacje EVH 8x32 50x50 firmy MEVACO
Author: MEVACO
Source: MEVACO
Ostatnio przyszła do mnie myśl, żeby zastanowić się więcej nad materiałami wykorzystywanymi do konstrukcji tego typu maszyn.

Przecież blacha z której produkuje się taką wielką ciężarówkę która waży niemalże 400 ton musi być ogromnie wytrzymała! Poszperałem w sieci i natknąłem się na hardox<, czyli bardzo wytrzymałą stal, z jakiej takie pojazdy i urządzenia są produkowane. Ta niezwykle wytrzymała blacha trudnościeralna jest prawie dwadzieścia razy bardziej odporna na wszelkie zniszczenia wynikające z obciążeń i naprężeń. Można ją stosować w najtrudniejszych warunkach. Pomyślałem w tym momencie – fajnie, ale prawdopodobnie waży to około 30 razy więcej niż klasyczny budulec używany do konstruowania tego typu elementów.

Jednak, okazało się, że się myliłem - blachy trudnościeralne pomimo swej ponadprzeciętnej trwałości są praktycznie tak samo grube, co jej klasyczny odpowiednik. To pozwala konstruować urządzenia i specjalistyczne elementy o ponadprzeciętnej trwałości bez konieczności opracowywania nowych planów budowy, przystosowanych do większej wagi budulca. Właśnie stąd też wywodzi się ogromna popularność takich stali. Niewątpliwie liderem jeśli chodzi o jakość sprzedawanych wyrobów jest firma produkująca blachy hardox.

Wielu klientów uznaje ten właśnie produkt za najlepszy pod względem jakości i najdłużej żywotny. Produkt ten zyskał też zaufanie wielu producentów urządzeń używanych w górnictwie, którzy to wyposażają swoje najlepsze towary w elementy wykonane właśnie z takiego stopu. Od niedługiego czasu, elementy wykonane z tego materiału są dostępne również w Polsce. Lokalny kontrahent producenta jest w stanie wyprodukować praktycznie każdy element według potrzeb klienta. W handlu detalicznym są także dostępne arkusze takiej blachy, które mogą zostać wykorzystane do samodzielnego wykonania potrzebnej części zamiennej.