Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Noclegi we Władysławowie

Władysławowo to rozległy port rybacki, popularny ośrodek wypoczynkowy jak również wczasowa baza dla wczasowiczów planujących urlop nad morzem Bałtyckim. Miasto leży u nasady Mierzei Helskiej – najdłuższego polskiego półwyspu (34 km) rozdzielającego zatoki Pucką oraz Gdańską. Miasto obejmuje trzy nadmorskie kąpieliska takie jak: Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo i Chałupy, które częściowo znajdują się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.


Plaża we Władysławowie
Author: MatthiasHaas67
Source: http://www.flickr.com/
Najbardziej fascynującym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka, który posiada wieżę widokową, galerię rzeźby kaszubskiej, galerię fotograficzną i restaurację. Z górnego tarasu wieży widokowej umieszczonego na wysokości 65 m, roztacza się panorama na przylądek Rozewie, Zatokę Pucką oraz Mierzeję Helską. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym we Władysławowie jest kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Pośród władysławowskich obiektów kulturalnych warto wymienić: Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii znajdujące się w willi, w której niegdyś mieszkał generał, Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz Prywatne Muzeum Motyli w Domu Rybaka. Na osiedlu Rozewie znajduje się Latarnia Morska która została zbudowana w XVIII wieku i wyremontowana w XIX w.. We Władysławowie jest także port, którego zachodni falochron pełni rolę turystycznego mola. Fanów sportu bezsprzecznie zaintryguje Aleja Gwiazd Sportu w otwartym dla turystów ośrodku olimpijskim w dzielnicy Cetniewo. Aleja biegnie od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze Bałtyckie i pokryta jest granitowymi tablicami z gwiazdami, na których opublikowano nazwiska sportowców i trenerów.

Już teraz wejdź na ten link i zweryfikuj u źródła (astorhotel.pl/), aby mieć absolutną gwarancję, że wszelkie dane publikowane na takiej witrynie są pewne.

Co roku latem organizowane są tu uroczystości dodania nowych sław.

Chwałą władysławowskich kąpielisk są duże i piaszczyste plaże (więcej na ten temat ). Wybrzeże objęte granicami miasta ma długość dwudziestu trzech kilometrów i jest wyjątkowo urozmaicone – od plaż przykrytych drobnym, białym piaskiem w priorytetowych kąpieliskach, po kamienistą plażę na Rozewiu. Szczególnie znanym kąpieliskiem są Chałupy - dawna wioska rybacka z śliczną, szeroką plażą i szkołą windsurfingową. Tutejsze płytkie i harmonijne wody są niesłychanie korzystne do uprawiania tego sportu. Miejscowość stała się znana dzięki przebojowi Zbigniewa Wodeckiego „Chałupy welcome to” rozsławiającego tutejszą plażę naturystów.

We Władysławowie odbywają się liczne, atrakcyjne imprezy kulturalne, m.in. (fajny serwis) Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, Jarmark Morski, Majówka połączona z wieloma imprezami akompaniującymi: Internetowym Rajdem Rowerowym, Zlotem Koniarzy, Zlotem Miłośników Samochodów Terenowych i pokazem latawców, Noc Świętojańska, Rybka we Władku, Kaszubskie Łodzie pod Żaglami i Festiwal Dorsza. Turystów wybierających nadmorskie nocleg Władysławowo już nie raz zdziwiło nawałem atrakcji a także sezonowych imprez.

Na wczasowiczów przybywających do miejscowości czeka multum różnorodnych dodatkowych atrakcji, między innymi: Lunapark Sowiński z najwyższą kolejką górską w naszym kraju, „ciuchcia” kursująca na trasie Władysławo – Jastrzębia Góra, rejsy kutrem rybackim, czy też loty paralotnią z klifu.


Charakterystycznymi częściami krajobrazu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Władysławowa, są strome klify, malownicze wąwozy, rozległe piaszczyste plaże i bory sosnowe. Na jego obszarze zrobiono kilka rezerwatów przyrody, m.in. Dolinę Chłapowską osłaniającą nadmorską dolinę erozyjną i interesującą roślinność obrastającą krawędź Kępy Swarzewskiej. Park dysponuje rewelacyjnymi warunkami do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa przybrzeżnego, zarazem na otwartych wodach Bałtyku, jak i w Zatoce Puckiej.


Author: k.s.
Tags: