Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Nowoczesne systemy używane przy organizacji basenów - krótki opis ich funkcjonalności i stosowanych rozwiązań.

Baseny to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. O wpływie pływania na zdrowie i formę nikomu chyba nie trzeba mówić, dobrze to zresztą widać po liczbie obiektów, które bez przerwy są otwierane.
pływalnia
Author: Your Mildura
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej cieszy wiadomość, że bardzo duża liczba takich obiektów powstaje w niedużych miejscowościach, a nie samych dużych miejscowościach - dzięki temu dorośli, dzieci i młodzież również skorzystać mogą z tego, co oferuje basen. Samo postawienie basenu będzie sporą inwestycją, wymagającą odpowiedniego zaplanowania całości.

Zainteresowały Cię te informacje? Szalenie nas to raduje i tym samym zachęcamy Cię do serwisu twórcy (https://www.poldannet.pl/pl) po nową dawkę wątków.

Wielu osobom basen kojarzy się z wypełnioną wodą niecką, w jakiej się pływa. Rzeczywiście jest to najważniejsza część wszystkich basenów - to jest fakt niezaprzeczalny, lecz oprócz tego żeby basen mógł sprawnie działać, potrzebna będzie dodatkowa aparatura. Niezwykle istotny jest cały układ sterujący przepływem wody, czyli filtry, pompy i inne elementy zapewniające zachowanie czystości i temperatury wody w niecce. Nie można także zapominać o szatniach, natryskach i pozostałych akcesoriach, umożliwiających sprawną i wygodną obsługę korzystających z pływalni ludzi.Więcej:

zobacz więcej
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com
Jednym z istotniejszych elementów basenu, szczególnie jeżeli będzie się on nastawiał on na działalność komercyjna, jest system basenowy do obsługi szafek i biletów. Nowoczesne systemy tego typu umożliwiają kompletną obsługę wszystkich osób przebywających na terenie basenu. Przy wejściu otrzymuje się specjalną opaskę z zamontowanym chipem, za pomocą którego nabija się wyjście i wejście z basenu, a także otwiera szafkę na ubrania. Sprzężony z systemem czytników specjalny program szczegółowo wyznacza czas spędzony na basenie, i podczas wychodzenia sam liczy niezbędną dopłatę do biletu. Jednak wadą takiego systemu jest to, że trochę on kosztuje, więc sporo basenów będzie wolało przeprowadzić sprzedaż biletów w wersji tradycyjnej, to znaczy z dzieleniem na godzinne tercje. W tego typu miejscach szafki basenowe zamykane są przeważnie na zwykłe klucze, bo takiej wersji biletów skomplikowany system nie jest potrzebny.