Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Nowoczesny marketing, jaki może być żeby przynosić efekty?

Marketing w potocznym przesłaniu jest utożsamiany z reklamą. Jest to tak rozpowszechnione mniemanie, że nawet zawodowcy kiedy niekiedy zawężają tę dyscyplinę nauk ekonomicznych do tego ułomka działalności marketingowej. W tradycyjnym znaczeniu marketing miał identyfikować pragnienia użytkownika, niekiedy kreować je, i troszczyć się o to by firma posiadała aktualne informacje o tym czego pragnie klient.


ozdobny flakonik z perfumami
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com
Zarazem powinno się sprawić by klient jak najlepiej kojarzył firmę oraz produkt czy usługę.

Masz chęć uzupełnić swoje zakładki o następną nieszablonową stronę? Jeśli tak, to naprawdę zalecam to omówienie (http://www.msedu.pl/szkolenia/norma-iso-17043) - kliknij a się nie zawiedziesz.

Takie dążenie do pokazania konsumentowi że poza przychodem interesuje nas istota ludzka jako taka nie musi być od razu postępowaniem podyktowanym cynizmem. Im bardziej uczciwe staje się zaangażowanie firmy w dowolny cel dobroczynny tym lepiej z punktu spojrzenia marketingu. Jednym słowem, jeśli prezes chce podarować jakieś środki na chlubny zamysł, dlaczego się tym nie chwalić, budując w ten sposób pożądany wizerunek firmy?


Rzecz jasna sekcja marketingu musi również dbać o to, żeby w stosowny sposób dbać o wymogi klienta i zaspokoić jego oczekiwania. Również musi spełnić wyczekiwania co do metody sprzedaży, niejako opakowania artykułu. (Stąd wymagania w instytucjach finansowych co do kostiumu pracowników). Aktualnie o to by nabywca dobrze kojarzył przedsiębiorstwo dba się na czasem bardzo subtelnych poziomach, przyznaję czasem dość kontrowersyjnych. Używa się na przykład w przedsięwzięciach promocyjnych zapach.


W latach 90-tych dwudziestego wieku dowiedziono, iż użycie właśnie woni może podwyższyć sprzedaż towaru i w ten sposób powstał tzw. marketing zapachowy. Dowiedz się więcej: kuszące zapachy. Jako przykład może tu posłużyć takowe rozstawienie nawiewu wentylacji w piekarni, żeby woń świeżego produktu rozchodził się w calutkiej okolicy piekarni - takie działanie może przynieść podwyższenie obrotów, gdyż z jednej strony pobudza łaknienie konsumenta z drugiej natomiast strony aromat świeżego chleba jest jasnym znakiem, iż wyrób który proponuje piekarnia jest najwyższej jakości.


kwiaty
Author: jacinta lluch valero
Source: http://www.flickr.com
Marketing zapachowy wykorzystuje się także w różnych innych sferach, dla przykładu w perfumerii lub fryzjerstwie. Stwierdzono, że niektóre aromaty sprawiają u ludzi stan spokoju, co może ich nakłaniać do skorzystania z naszych usług a już na pewno sprawi że choćby przelotnie zaciekawią się naszą firmą i nasz produkt zaistnieje w ich świadomości.