Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Ogumienie i standardy

Ciche i szybkie napędy firmy Nice pozwalają sterować bramą bez wysiadania z samochodu.
Author: Nice
Source: Nice
Nie należy nikogo przekonywać, iż każda pora roku charakteryzuje się inną aurą, a co się z tym łączy, także kolejnych warunków powinniśmy się spodziewać na drogach. Kiedy chcemy mieć pewność, iż bezpiecznie dojedziemy do celu, to bez wątpienia musimy nie tylko dopasować naszą jazdę do konkretnej pory roku, lecz jeszcze w dodatku także odpowiednio przygotować nasz wóz. Także opony ciężarowe powinny być wytrzymałe na długą pracę przez wiele godzin, a więc nie powinny się zbytnio przegrzewać, by w taki sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe głównie muszą być wytrzymałe, co jest wyjątkowo ważne, mając na uwadze fakt, że pojazdy ciężarowe są bardzo ciężkie, a do tego przewożą często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest zdecydowanie bardziej obciążona, a muszą one zapewnić wysokie bezpieczeństwo na drodze.

Opony zimowe to niezwykle specyficzny rodzaj opon. Jak sama ich nazwa podpowiada, opony takie dostosowane są do wykorzystywania w warunkach zimowych.
opona
Source: http://www.flickr.com
Oznacza to z kolei zarówno bardzo trudne warunki typowe w zimie jak na przykład zamarznięta czy zaśnieżona ulica, jak i warunki przy odrobinie wyższej temperaturze. Wymiana opon z letnich na zimowe jest niezwykle ważnym zwyczajem, biorąc pod uwagę aspekt bezpieczeństwa.

Jazda na letnich oponach zimą nierzadko skutkuje niebezpiecznymi wypadkami, nierzadko ze skutkiem śmiertelnym. Trzeba pamiętać, by dokonać wymiany opon odpowiednio wcześniej, by nie zostać zaskoczonym nagłą zmianą warunków pogodowych. Oprócz tego w razie kontroli, która wykaże, że opony nie nadają się już do użytku, można zostać ukaranym mandatem lub stracić prawo jazdy. Tak samo istotne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV.

Są to pojazdy, które w dziale pojazdów osobowych, zawierają bardzo duże wymiary i są znacznie cięższe od zwykłych osobówek. Muszą one zatem zawierać znacznie szerszą średnicę i większy rozmiar, aby gwarantowały one właściwą przyczepność i komfort jazdy, a także aby w żadne sposób nie przekładały się nieodpowiednio na prędkość jazdy. W tym przypadku opony do SUV, także są narażone na sporą eksploatację, stąd też wytwarzane powinny być z materiału wytrzymałego na rozmaite nawierzchnie, a także powinny zawierać właściwej średnicy bieżnik, żeby odprowadzały one wszystkie niekorzystne elementy spod kół. Nie bez znaczenia jest też sposób przechowywanie opon, które akurat nie są używane [Hurtopony.pl].

Aby posłużyły one jak najdłużej opony zimowe ściągnięte na okres letni, czy też opony letnie zmienione przed nadejściem niskich temperatur trzeba przede wszystkim dobrze doczyścić. Obecnie dostępne są też rozmaite środki do konserwacji opon, które umożliwią ich zabezpieczenie. Ogromne znaczenie ma też miejsce składowania opon. Tak dla opon letnich jak i zimowych najbardziej korzystne do przechowywania są miejsca suche, chłodne i zacienione.

Opon nie powinno się też przechowywać w zasięgu substancji chemicznych. Odpowiednio przechowywane opony posłużą kierowcy dłużej i odpowiednio spełnią swoje podstawowe zadania. Z kolei wymiana ich w zalecanym przez fachowców czasie przysłuży się nie tylko do przedłużenia ich żywotności, ale także do zabezpieczenia zdrowia i życia kierowców.