Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Opony – dlaczego mają tak istotne znaczenie dla bezpieczeństwa pasażerów i czemu trzeba je regularnie wymieniać?

Dzisiaj coraz więcej osób posiada własny samochód. Samochody nie są towarem luksusowym, ponieważ na rynek stale wypuszczane są samochody ekonomiczne oraz rzeczywiście tanie. Co więcej, dość dużym zainteresowaniem wyróżniają się samochody używane, proponowane w przystępnych cenach.


opona samochodowa
Author: Nikita Novozhilov
Source: http://www.flickr.com
Niestety, ilość wypadków na polskich drogach jest dalej faktycznie duża. Statystyki wręcz przerażają. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo własne i pasażerów, nie tylko dzięki rozsądnej i wolnej jeździe. Wielkie znaczenie ma stan techniczny samochodu, a przede wszystkim jego opony, które należy wymieniać, dostosowując do warunków atmosferycznych. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na opony letnie (sprawdź HURTopony) i zimowe, gdyż są świadome tego, jak duży wpływ mają one na jazdę samochodem.
Opony na zimę są prawidłowo przystosowane do trudnych warunków atmosferycznych oraz zapewniają lepszą przyczepność do podłoża.

Co więcej, ten rodzaj opon powoduje, że hamowanie nie sprawia tak wielu kłopotów, co w czasie polskiej zimy ma podstawowe znaczenie. (opony) Niestety, ta pora roku zazwyczaj obfituje w mrozy i opady śniegu, co sprawia, że drogi są śliskie i niebezpieczne. Nie warto odkładać wymiany opon letnich na zimowe, gdyż najczęściej zdarza się, że zima przychodzi bez ostrzeżenia i kierowcy, a tym bardziej ich samochody, nie są do niej przygotowani. Czemu w takim razie należy koniecznie mieć oddzielne opony na lato?


Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że nawierzchnia dróg podczas ciepłych miesięcy jest całkiem inna i używanie opon zimowych w tym okresie mogłoby je przedwcześnie zniszczyć. Rzecz jasna, wielkie znaczenie ma jakość wybieranych opon. Kategorycznie nie należy na nich oszczędzać. W podbramkowych sytuacjach bezpieczeństwo kierowcy i pasażera jest w dużej mierze uwarunkowane posiadanymi oponami. Jeżeli ma się trudności z wyborem najbardziej odpowiedniego produktu, o zdanie warto jest zapytać sprzedawcę. Na dodatek, należy pamiętać o prawidłowym składowaniu opon w suchym miejscu, z daleka od źródeł potencjalnych uszkodzeń. Sposób troszczenia się o opony decopony (opony dla rolnictwa) o ich żywotności, a co za tym idzie, umożliwia oszczędzanie pieniędzy.