Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Pewna jazda z solidnymi oponami

droga
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dla wszystkich prowadzących pojazdy nadszedł nieubłagany czas wymiany opon. Teraz do jeżdżenia niezbędne będą opony zimowe. Wszyscy, którzy mają z tamtego roku obowiązkowo muszą sprawdzić ich jakość, nie zawsze bowiem nadają się one do następnego użytkowania. Często samo przechowywanie w złych warunkach może obniżyć ich jakość, zwłaszcza, jeśli pochodzą z tych mniej znanych marek. Każdy kierowca może bez problemów sprawdzić, jakie opony 195 50 r15 (link do opon) najlepiej pasuje do poszczególnych modeli samochodu.

By dopasować prawidłowy model opon trzeba dokładnie przyjrzeć się oponom, które aktualnie są w naszym pojeździe. Na boku opony są zamieszczone odpowiednie oznakowania. Gwarantowane jest, że rozmiar jest dobrany w sposób właściwy, jeżeli auto kupujemy w autoryzowanym salonie samochodowych. Jeśli samochód jest z drugiej ręki należy postępować według kilku pożytecznych wskazówek. Prawidłowy rozmiar opon jest bardzo często zapisywany w książeczce pojazdu.

Przeważnie informacja tego rodzaju jest dodawana w rozdziale, który jest poświęcony specyfikacji technicznej pojazdu. W pewnych przypadkach właściwym posunięciem jest sprawdzenie oznakowań, które znajdują się na klapce od wlewu paliwa. W autach czasem takie informacje możemy wyszukać także na progu drzwi przy stronie kierowcy.
Hurtopony.pl - opony
Source: Hurtopony.pl
W czasie zimy bezawaryjne hamowanie na ulicy dadzą nam także opony Continental. On jest także przodownikiem, biorąc pod uwagę opony letnie.

W tym przypadku propozycji znaleźć można opony przeznaczone do jazdy samochodami sportowymi, klasy średniej ale też tej najlepszej. Opony zimowe należy zakupić, jeśli temperatura na zewnątrz zejdzie poniżej 7 stopni Celsjusza. Są one przystosowane do jazdy w niskich temperaturach, a kształt ich bieżnika umożliwia skutecznie odprowadzać wodę i błoto.Odpowiednia mieszanka opon zimowych nie twardnieje w zimowych warunkach a także gwarantuje właściwą przyczepność. Nowe opony zimowe powinny posiadać bieżnik o głębokości co najmniej 4 mm. Opony zimowe musimy zakładać na wszystkich kołach ---> Hurtopony.

droga w zimie
Author: Jimmy Harris
Source: http://www.flickr.com
Część właścicieli aut zakłada je jedynie na dwa napędowe koła. Nie jest to jednak zbyt odpowiedzialne, gdyż przy niespodziewanym manewrze inna charakterystyka opon wpływa na różne zachowania każdej osi, przez co można wejść w poślizg. Podobnej klasy produkty oferuje firma Pirelli, która oferuje opony do różnych popularnych pojazdów: aut osobowych, ciężarowych, motocykli, autobusów, oraz maszyn rolniczych. Producent może pochwalić się ponad stu letnim doświadczeniem na rynku oraz nowoczesnymi technologiami produkcji. Żeby sprawdzić powyższe informacje wystarczy przejrzeć testy zamieszczane na portalach internetowych lub w gazetach motoryzacyjnych. Oprócz tego popularne marki dbają o to, by ich towary spełniały światowe normy bezpieczeństwa i były przyjazne dla środowiska naturalnego. Jak można zobaczyć oferta opon jest na rynku polskim atrakcyjna, a te opisane mają potrzebne certyfikaty. O ich wyśmienitej jakości mówią również wspaniale odbyte testy analizujące ich zdatność.