Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Piłki do tenisa zalecanych marek i ich modele

Piłki do tenisa na pewno są ważnym elementem wyposażenia do tenisa, bo bez nich nie rozegrałby się przecież żaden mecz. Tak więc pomimo tego, iż zdołałoby się wydawać, że piłka do tenisa jest mało istotnym elementem, tak właściwie realizuje ona niezmiernie ważną funkcję. Kupując piłkę do tenisa należy zwrócić baczną uwagę na parę niesłychanie ważkich rzeczy, takich jak marka oraz rodzaj piłki do tenisa.


tenis
Author: Tatiana
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto wybierać piłki tenisowe wyśmienitych marek, to znaczy znanych i cenionych wśród hobbystów tenisa. Znani fabrykanci piłek tenisowych oferują artykuły wysokiej jakości, a to niezmiernie ważne, żeby wyłoniona przez nas piłka do tenisa była trwała, solidna i cechowała się wyśmienitą wytrzymałością. Na rynku wolno znaleźć przynajmniej kilku niesłychanie dobrych fabrykantów sprzętu tenisowego, jacy proponują również najlepszej jakości piłki do tenisa.

Następną rzeczą, którą też powinno się wziąć pod uwagę kupując piłkę do tenisa jest jej model oraz sporządzenie. Należałoby wziąć pod uwagę też kilka innych parametrów. Przykładowo piłka do tenisa powinna posiadać jednolitą powierzchnię, natomiast szwy nie mogą posiadać zewnętrznych ściegów. Do tego waga piłki musi się wahać między 56 a 59,4 gram. Do tego wybierając piłkę do tenisa pewnie trzeba także zwrócić uwagę na typ podłoża, na którym dana piłka będzie wykorzystywana. Czytaj dalej: zdołamy wyróżnić piłki tenisowe stworzone do gry na twardej powierzchni bądź też na cegle albo betonie. Każdy rodzaj piłki przeznaczonej na inny typ powierzchni charakteryzuje się trochę innymi parametrami. Wybór odpowiedniej piłki do tenisa jest bardzo ważny, bowiem wpływa na całą grę, i także na czerpanie z niej radości.


tenis
Author: Harald Deischinger
Source: http://www.flickr.com
Obecnie piłki tenisowe możemy podzielić na dwie decydujące kategorie - piłki ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Piłki ciśnieniowe są lżejsze i bardziej miękkie, dzięki nim realne jest bardzo wyśmienite kontrolowanie gry, są one zalecane specjalistom.

Jeśli masz zamiar być na bieżąco w owym wątku, to przyda Ci się najnowsza publikacja (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-ochronne/woliery.html). Poczytasz o niej pod wskazanym tutaj linkiem. A jeżeli będziesz miał wątpliwości, szybko na nie odpowiemy!

Natomiast piłki bezciśnieniowe charakteryzują się większą twardością, posiadają grubszy środek wskutek tego wolno je używać przez długi czas, niemniej kontrolowanie uderzenia jest w tym wypadku trochę trudniejsze.