Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Planowanie wypoczynku

Plaża, muszla
Author: meltingdog
Source: www.sxc.hu
Ustka działała, jako uzdrowiska już przed I Wojną Światową. Pensjonariusze przybywali tu, by kurować choroby dróg oddechowych, dolegliwości reumatyczne, choroby układu krążenia, tarczycy, żołądka, również nerwicę. Dla gości szukających w Ustce zdrowia, wybudowano zakład przyrodoleczniczy, nazywany łazienkami usteckimi. Łazienki pełnią swoją funkcję do obecnej chwili, będąc równocześnie zachwycającym zabytkiem, świadczącym o niezwykłej, polskiej tradycji uzdrowiskowej. Kompleks zdrowotny przy ul.

Beniowskiego, nieopodal wschodniego mola w Ustce został zaprojektowany przez utalentowanego sopockiego architekta Dunkela. Już we wczesnym okresie działania uzdrowiska w Ustce, oferta była niezwykle szeroka. Proponowano tutaj nie jedynie kąpiele lecznicze, ale też kąpiele w błocie borowinowym, kąpiele tlenowe, węglowe, też okłady, kompresy i masaże.
agroturystyka
Author: Beau Considine
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pod lupę brana jest dziedzina taka jak agroturystyka ogłoszenia pojawiają się ze wzmożoną systematycznością. Najistotniejszym tego powodem jest coraz większe zaciekawienie podróżujących, którzy pragną wypoczywać na łonie natury.

W sieci odnaleźć można wyjątkowo niedrogie oraz oryginalne propozycje wyjazdów, jakie sprawdzą się również dla najbardziej wymagających turystów. Wyjazdy z całą rodziną to rewelacyjna możliwość zaznania wypoczynku i zbliżenia się do natury. Korzystne ceny przekładają się na korzyści płynące z wypoczynku na świeżym powietrzu. Aktualnie, oprócz atutów uzdrowiskowych, jedną z głównych atrakcji Ustki jest naturalnie szeroka i piaszczysta plaża, regularnie zajmująca najlepsze miejsce w statystykach określających czystość wody i piasku, bezpieczeństwo oraz ofertę rozrywkową i gastronomiczną polskich kąpielisk. Rodziców zapewne ucieszy fakt, że w Ustce funkcjonuje Plażowe Centrum Animacji dla Dzieci, gdzie doświadczeni nauczyciele oraz studenci pedagogiki prowadzą typowe gry i zabawy plażowe, naukę tańca, gimnastykę i oferują bardzo dużo innych atrakcji. Do innych plażowo – wodnych rozrywek należą turnieje siatkówki w ramach Wakacyjnego Centrum Siatkówki Plażowej oraz centrum nurkowe, dzięki któremu możemy naocznie poznać wdzięk głębin Bałtyku (oferty noclegowe Ustka).

Gdy chodzi o pomysł na wakacje 2014 (różne atrakcje), najwięcej zależy od samych wyjeżdżających. To oni muszą uprzednio ustalić, na jakie warunki chcą postawić i jakie konkretnie miejsca ich interesują. Do wyboru jest cała gama propozycji, więc wskazane jest rozglądać się już dzisiaj. W zimie odnaleźć można wiele atrakcyjnych pod względem cen ofert, co nie zostaje bez wpływu na ogólne finanse oraz motywację. Rezerwować wczasy można też za pośrednictwem strony internetowej.

W Ustce wznosi się latarnia, którą udostępniono do zwiedzania. Obiekt powstał w tysiąc osiemset dziewięćdziesiątym drugim roku i przetrwał do chwili obecnej bez większych zniszczeń. Latarnia zbudowana jest z czerwonej cegły i ma 21 m wysokości. Atrakcyjnym obiektem jest też Baza Ratowników morskich, czyli stacja ratownicza zbudowana w 1867 r.. Obiekty te, nazywane również Czerwonymi Szopami, funkcjonowały w przeszłości, jako zaplecze do przechowywania sprzętu ratunkowego. Warto też zobaczyć Bałtycką Galerię Sztuki, Muzeum Ziemi Usteckiej ilustrującą bogatą historię Ustki i jej okolic oraz Muzeum Chleba, zaaranżowane na poddaszu starej piekarni pana Eugeniusza Brzóski. Stoją tu takie niezwykłe sprzęty, jak: osiemdziesięcio-letni automat do sprzedaży cukierków, stu-letnie gofrownice, prototyp lodówki funkcjonującej bez prądu i czterystu-letnie mieszadło do przerabiania ciasta piernikowego. Pośród usteckich zabytków sakralnych trzeba wymienić neogotycki kościół Najświętszego Zbawiciela, w którym znajdują się niezwykle cenne organy z manufaktury Volknerów oraz siedemnasto-wieczny krucyfiks, przeniesiony tu z najstarszej usteckiej świątyni.