Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Poczuj klimat Krakowa - dlaczego tak często przyjeżdżamy do Krakowa

Kraków jak wiemy to kolebka tradycji, również architektonicznej. Dlatego też zachęcamy by popatrzeć na miasto z lotu ptaka. Pagórkowaty teren, Stare Miasto z Wawelem odcinające się od reszty. Lubimy Kraków za zabytki, kulturę, specyficzny klimat oraz miłe wspomnienia.


wycieczka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej odwiedzane miejsca Krakowa możemy wymienić wyrwani z głębokiego snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice... To one zapraszają tu rok w rok większość spośród 9,2 mln gości, w tym 2,5 mln zza granicy.
Jak wiemy, Kraków to miasto znajdujące się w „sąsiedztwie Pana Boga”. Pokaźną listę kościołów, którą każdy Polak zwiedzić powinien otwierają Katedra Wawelska, wspomniany kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Opisywana tu tematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/), który proponuje pokrewne zagadnienia.Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś nieprzeciętnego. Spacerując po nich czujemy się tak jakby w jakiś tajemniczy sposób czas zatrzymał się tam przed wiekami. Miasto sprzyjające zadumie i...miłości. Doskonale zachowane i skrywające tajemnicę. Zabytki, klimat centrum miasta, w którym słychać głosy turystów z całego świata to powody dla których tak chętnie tu powracamy.

Czy jest jednak szansa dla turystów, by choć przez krótką chwilę zachłysnęli się magią tego miejsca? Weźmy pod uwagę iż, aby w pełni cieszyć się krakowskimi, turystycznymi atrakcjami musimy zagwarantować sobie choć kilka noclegów.

Powszechnie wiadomo, że Kraków to nie tylko miasto turystyczne, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, kuszące inwestorów i biznesmenów. Jeśli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy w interesach to warto pokusić się o taki nocleg, dzięki któremu wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo. Baza hotelowa w związku z często organizowanymi, dużymi wydarzeniami jest na tak wysokim poziomie, że noc którą zamierzamy spędzić w mieście królów Polski długo będzie przez nas wspominana.

Co więcej na przyjezdnych czeka imponująca baza hotelowa, setki restauracji czy pubów, z których ponad 200 działa w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego. I to właśnie z myślą o odwiedzających władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, całkowicie oczyszczając część zabytkową z reklam i tablic ogłoszeniowych. To sukces, którego nie odważyło się skopiować żadne inne miasto.