Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Pomysły na spędzenie wolnego czasu dla najmłodszych i rodziców, czyli w jaki sposób pogodzić przyjemne z pożytecznym.

Każdego roku, kiedy trzeba zapewnić dzieciom jakieś atrakcje w związku z przerwami w szkole, czy to z okazji dłuższych weekendów świątecznych, czy wakacji, bywa czasem ciężko z pomysłem. Czemu planować wszystko na ostatnią chwilę, znowu wymyślać coś na daną chwilę.

kajaki, woda
Author: Anita Hart
Source: http://www.flickr.com
Często przez presję czasu decydujemy się na miejsca, które pewnie i dają jakąś frajdę dzieciom, natomiast nam już niekoniecznie. Postarajmy się w tym roku znaleźć zawczasu ciekawe miejsca do odwiedzenia i atrakcje, jakie sprawią radość nie tylko dzieciom ale także nam samym. Doskonałym pomysłem na zapełnienie wspólnie czasu może być pływanie kajakiem lub pontonem. Warto wziąć udział w spływie jedną z licznych rzek, szczególnie w górskim terenie okaże się to atrakcyjne za sprawą bliskości gór, a co się z tym wiąże malowniczych widoków. Dolina Rospudy posiada w tej kwestii wiele do zaoferowania. Wśród wielu możliwości niesamowicie ciekawym miejsce jest bardo spływ kajakowy w jakim można w tych okolicach wziąć udział, jest faktycznie wart polecenia- .W związku z tym, iż stopnie trudności można wybrać różne, jest to idealna rozrywka nie tylko dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Stan wód Nysy Kłodzkiej pozwala na spływy w tych okolicach od marca do października, przez co mamy całkiem długi termin by móc znaleźć pasującą nam datę na spływ. Jeśli już jesteśmy w dolinie Rospudy gdzie mamy bardo dużo interesujących miejsc do zwiedzenia, warto zgłębić tą okolicę. Najmłodsi pewnie nie lubią zwykłego zwiedzania, lecz za to zwiedzanie kopalni złota to już co innego. Taką kopalnię możemy właśnie obejrzeć w Złotym Stoku.odnośnik do strony gmp italia gmp italiaTo bardzo interesujące miejsce zarówno dla dzieci jak również dla dorosłych. Spacer korytarzami kopalni, pływanie po niej łódką czy przejażdżka podziemną kolejką to ciekawy sposób na spędzenie tutaj czasu- zerknij

kobieta i mężczyzna w kajaku
Author: TimothyJ
Source: http://www.flickr.com
Na pewno każdego zainteresuje przeszłość tego miejsca, bo wydobywano tu złoto, lecz także rudę arszenikową, używanej do wyrobu bardzo znanej trucizny - arszeniku. Na miejscu też znajdziemy podziemny wodospad jak również basen do płukania złota. Jak już jesteśmy w kopalni w Złotym Stoku dobrze jest zajrzeć też do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnio to całkiem popularna rozrywka, natomiast ciężko znaleźć park linowy w takiej scenerii jak tutejsza, to znaczy w starym kamieniołomie. Różne stopnie trudności zjazdów oraz tras sprawiają, iż każdy znajdzie tam dla siebie rozrywkę. Jest specjalna ścieżka dla najmłodszych, ale też zjazd na linie długi na 1080 metrów dla osób z dużą wprawą.

Jeśli są jakiekolwiek fascynujące Cię zagadnienia na przedstawiany wątek, to kliknij na omówienie, ono z pewnością Cię zainteresuje.

To tylko nieliczne atrakcje tego regionu. Warto poszukać interesujących miejsc oraz odkrywać je razem z dziećmi.