Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Popis elektroniczny przydatny w działalności firm.

Podpis elektroniczny to narzędzie identyfikujące uczestników wymiany dokumentów elektronicznych i służące przyjęciu odpowiedzialności za ich treść.

Bezpieczny podpis elektroniczny, z reguły jest składany przy pomocy specjalnej karty procesorowej albo tokena USB i oprogramowania do składania e-podpisu. Dane w wersji elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu są równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom oznakowanym podpisami własnoręcznymi.
podpisywanie umowy
Author: Dan Moyle
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczny podpis elektroniczny może być obecnie stosowany m.in. do : elektronicznego podpisywania umów w obrocie handlowym i cywilno-prawnym; opatrzenia podpisem faktur elektronicznych; w korespondencji z urzędami oraz do podpisywania pism administracyjnych przez urzędy. Zestawy do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego można zakupić w 5 przedsiębiorstwach tzw. kwalifikowanych podmiotach świadczących usługi certyfikacyjne dot. podpisu elektronicznego. () Przedsiębiorstwa te są wpisane do rejestru Ministra Gospodarki. Nadzór nad świadczeniem usług związanych z podpisem elektronicznym w rozumieniu ustawy o podpisie elektronicznym należy zgodnie z art. 9 ust. 2 pkt 5 ustawą o działach administracji rządowej do kompetencji Ministra Gospodarki. Zakres i formy kontroli określa ustawa o podpisie elektronicznym. Zakupienie podpisu elektronicznego na potrzeby działalności gospodarczej może być zakwalifikowany jako koszt uzyskania przychodu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.Przesyłanie dokumentów przez Internet jest niezwykle tanie, wygodne i pozwala na oszczędność czasu. Odpada drukowanie, ale też ręczne wypełnianie oraz podpisywanie dokumentów.

Zaprezentowana sugestia okazała się dla Ciebie praktyczna? W takiej sytuacji sprawdź dodatkowo inne tego typu artykuły i zobacz więcej wskazówek tutaj.

Oprócz tego możesz zapomnieć także o pieczętowaniu, kopertowaniu i wysyłce wraz z jej opłatami.Dokumenty przekazywane są natychmiast w sposób bezpieczny, a Ty automatycznie otrzymujesz urzędowe poświadczenie ich odebrania. To szczególnie istotne, gdy musisz co miesiąc wysyłać duże ilościkorespondencji. Podpis elektroniczny to już codzienność na całym świecie.

Jeżeli szukasz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod tym linkiem, tutaj również na pewno jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Droga elektroniczna znacznie przybliża do siebie odbiorców, a e-podpis pozwala reasumować ważne przedsięwzięcia bez potrzeby wychodzenia z biura.

Dokumenty na stole
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Lista spraw i przedsięwzięć, które można załatwić drogą elektroniczną stale rośnie. Korzystając z e-podpisu, możesz przesyłać do urzędów oficjalne deklaracje, pisma i podania. Dokumenty z podpisem elektronicznym posiadają taką samą moc prawną, jak podpisane własnoręcznie i wysłane przez Ciebie osobiście tudzież pocztą. Podpis elektroniczny to więc sprawdzony sposób na usprawnienie działania firmy.