Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Praca za granicą . Jak ją otrzymać? Jak dużo możemy zarobić?

Za granicą pracuje grubo powyżej 2 mln polaków. Pewna część z nich biegle włada językami obcymi, a część - pomimo tego, iż mówi tylko po Polsku - i tak decyduje się na pracę za granicą. W jaki sposób sobie radzą?


reklama
Author: Asamblea Nacional del Ecuador
Source: http://www.flickr.com


Nie mammy się, by sporo zarobić za granicą obcy język trzeba znać. Im lepiej, tym wyższe płace na nas czekają. Polska zarobkowa emigracja w Niemczech posiada rozmaite oblicza. Za chlebem jeżdżą przedstawiciele najprzeróżniejszych gałęzi gospodarki - kelnerzy, architekci, pielęgniarki, kierowcy, spawacze czy też rolnicy. W necie znajdziemy przeróżne oferty pracy elektryk jest to zawód wysoce poszukiwany. W owej grupie są jednostki o przeróżnym poziomie kwalifikacji oraz wiedzy, w przeróżnym wieku a także z różnych punktów kraju. Żakowie, bezrobotni, osoby po 50. roku życia. Poniektórzy opuszczają Polskę na stałe, ale znakomita większość spędza na zarobkowaniu wyłącznie część roku. Potem powraca do kraju i po paru tygodniach wypoczynku znowu wyrusza.
rzeczoznawca majątkowy
Author: manishibhatt
Source: http://www.flickr.com


Od momentu wejścia naszego państwa do UE Niemcy, ze względu na bliskość geograficzną, były obok Wielkiej Brytanii jednym z najistotniejszych kierunków dla chcących dorobić za granicą. Dziś - jak wypływa najwięcej propozycji dla Polaków jest w rolnictwie, budowlance albo produkcji przemysłowej. Na największe pensje mogą liczyć zaangażowani w przemyśle, przykładowo monter linii produkcyjnej wypracuje do 2,4 tysiąca euro brutto.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najlepsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym przypadku - kiedy wejdziesz na ten link, odkryjesz inne użyteczne treści.

Współmierne gaże uzyskają wykwalifikowani pracownicy budowy - zbrojarze, kamieniarze, hydraulicy. To praca za granicą, którą można rozpocząć bez znajomości języka. Najmniejsze stawki są w rolnictwie oraz sadownictwie.


Jest to również praca poza granicą, jaką można realizować bez znajomości języka. Emigranci wypracują w niej blisko 1,9 tys. euro brutto. W jaki sposób odnaleźć takową pracę? Wystarczy w wyszukiwarce wpisać np. praca Bruksela.