Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Prawo pracy – co trzeba wiedzieć, podpisując umowę o pracę?

Zarówno osoby podpisujące umowę o pracę, jak i pracodawcy posiadają określone obowiązki, które wynikają z obowiązującego w naszym kraju kodeksu pracy. Każdy pracownik, który wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę ma ściśle określony czas pracy. Wynosi on osiem godzin dziennie, co daje czterdzieści godzin przez cały tydzień. Jeżeli wynikających z kodeksu ośmiu godzinach osoba zatrudniona musi pozostać w pracy, pojawią się nadgodziny.

kodeks pracy
Author: photologue_np
Source: http://www.flickr.com
Jak mówią obowiązujące w Polsce przepisy, za nadgodziny pracodawca musi udzielić pracownikowi wolnego dnia bądź wypłacić pieniądze za nadgodziny. Zasady wynagradzania bądź udzielania dni wolnych za pracę w nadgodzinach także określa kodeks pracy (ile należy mi się za Nadgodziny).

Kiedy interesuje Cię omawiany temat, obejrzyj www (http://komornikolesno.pl/wlasciwosc/) a zapewne uzyskasz więcej informacji na to interesujące zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

Osoby , które są zatrudnione, które zamierzają skorzystać z pomocy lekarskiej w państwowych przychodniach czy innych placówkach medycznych nie muszą już mieć przy sobie dokumentu, który poświadcza, że posiadają prawo do skorzystania z pomocy lekarza. Jeszcze jakiś czas temu dowodem ubezpieczenia była legitymacja ubezpieczeniowa. Wydawana niegdyś legitymacja ubezpieczeniowa została wyparta elektroniczną weryfikacją uprawnień świadczeniobiorców, czyli świetnie działającym systemem eWUŚ (Cena biznesu).VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Od 1993 roku obowiązuje w naszym kraju podatek od usług i towarów nazywany potocznie podatkiem VAT. W 2004 roku, tuż po wejściu Polski do Unii Europejskiej zaszła konieczność wprowadzenia zmian o tym podatku. Najniższa stawka podatku VAT wynosi 15%. Od 2011 roku do końca roku 2016 w Polsce najniższą stosowaną stawką jest 23%. Konkretne towary i usługi są objęte mniejszymi stawkami. Stawki te wynoszą 5 i 8 %. Wynoszący 5% podatek VAT naliczany jest chociażby na artykuły żywnościowe oraz na książki. W każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej stosowane są inne stawki tego podatku. Najwyższe stawki stosowane są na Węgrzech. W lipcu 2015 roku zdecydowano się wprowadzić zmiany w podatku VAT. Na skutek tych zmian dodano załącznik numer 11 do ustawy o VAT. Dodany załącznik numer 11 do ustawy o VAT zawiera wykaz towarów, które objęte zostały odwrotnym mechanizmem obciążenia w przypadku podatku VAT. Na liście tej umieszczono między innymi sprzęt elektroniczny . Od 1 lipca 2015 roku nabywcy laptopów, telefonów, notebooków, tabletów oraz konsol do gier muszą poinformować o przeprowadzonych transakcjach.