Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Prawo pracy – co trzeba wiedzieć, podpisując umowę o pracę?

Zarówno osoby podpisujące umowę o pracę, jak i pracodawcy posiadają określone obowiązki, które wynikają z obowiązującego w naszym kraju kodeksu pracy. Każdy pracownik, który wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę ma ściśle określony czas pracy. Wynosi on osiem godzin dziennie, co daje czterdzieści godzin przez cały tydzień. Jeżeli wynikających z kodeksu ośmiu godzinach osoba zatrudniona musi pozostać w pracy, pojawią się nadgodziny.

kodeks pracy
Author: photologue_np
Source: http://www.flickr.com
Jak mówią obowiązujące w Polsce przepisy, za nadgodziny pracodawca musi udzielić pracownikowi wolnego dnia bądź wypłacić pieniądze za nadgodziny. Zasady wynagradzania bądź udzielania dni wolnych za pracę w nadgodzinach także określa kodeks pracy (ile należy mi się za Nadgodziny).

Kiedy interesuje Cię omawiany temat, obejrzyj www (http://komornikolesno.pl/wlasciwosc/) a zapewne uzyskasz więcej informacji na to interesujące zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

Osoby , które są zatrudnione, które zamierzają skorzystać z pomocy lekarskiej w państwowych przychodniach czy innych placówkach medycznych nie muszą już mieć przy sobie dokumentu, który poświadcza, że posiadają prawo do skorzystania z pomocy lekarza. Jeszcze jakiś czas temu dowodem ubezpieczenia (tanie oc wrocław) była legitymacja ubezpieczeniowa. Wydawana niegdyś legitymacja ubezpieczeniowa została wyparta elektroniczną weryfikacją uprawnień świadczeniobiorców, czyli świetnie działającym systemem eWUŚ (Cena biznesu).VAT
Author: Jeff Djevdet
Source: http://www.flickr.com
Od 1993 roku obowiązuje w naszym kraju podatek od usług i towarów nazywany potocznie podatkiem VAT. W 2004 roku, tuż po wejściu Polski do Unii Europejskiej zaszła konieczność wprowadzenia zmian o tym podatku. Najniższa stawka podatku VAT wynosi 15%. Od 2011 roku do końca roku 2016 w Polsce najniższą stosowaną stawką jest 23%. Konkretne towary i usługi są objęte mniejszymi stawkami. Stawki te wynoszą 5 i 8 %. Wynoszący 5% podatek VAT naliczany jest chociażby na artykuły żywnościowe oraz na książki. W każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej stosowane są inne stawki tego podatku. Najwyższe stawki stosowane są na Węgrzech. W lipcu 2015 roku zdecydowano się wprowadzić zmiany w podatku VAT. Na skutek tych zmian dodano załącznik numer 11 do ustawy o VAT. Dodany załącznik numer 11 do ustawy o VAT zawiera wykaz towarów, które objęte zostały odwrotnym mechanizmem obciążenia w przypadku podatku VAT. Na liście tej umieszczono między innymi sprzęt elektroniczny . Od 1 lipca 2015 roku nabywcy laptopów, telefonów, notebooków, tabletów oraz konsol do gier muszą poinformować o przeprowadzonych transakcjach.