Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Przygoda w górach - dlaczego nie?

góry rankiem
Author: Erik Wilde
Source: http://www.flickr.com
Turystyczna propozycja na wakacyjne wyjazdy i krótki urlop jest w Polsce bardzo szeroka. Wypocząć można podczas górskich wędrówek, popływać żaglówkami na mazurach i Kaszubach, lub wybrać jeden z licznych kurortów nad morzem. Wiele osób chętnie wybierze także odwiedzenie któregoś z dużych miast, takich jak przykładowo Warszawa, Kraków albo Poznań, również w nich na wczasowiczów oczekuje sporo atrakcji. Nie wolno jednak pomijać tego, że Polska jest również krajem o bardzo ciekawej historii, przez co znajdziemy tutaj wiele interesujących, zabytkowych miast. Niewątpliwie warto zainteresować się nimi nieco bliżej, gdyż wielu ludzi po prostu nie potrafi docenić spuścizny historycznej, jaką skrywa w sobie ich własny kraj.

Nierzadko wychodzimy z założenia, że jeśli chcielibyśmy obejrzeć coś faktycznie interesującego to koniecznie musimy wyjechać na wczasy za granicę, bo tylko tam możemy spotkać piękne miasta wypełnione zabytkami; w rzeczywistości jednak Polska bez wątpienia należy w tej kwestii do ścisłej, europejskiej czołówki. Jeżeli w takim razie planujemy zacząć odkrywać wszystkie tego typu skarby położone na terytorium Polski, to w pierwszej kolejności najlepiej będzie oczywiście zainteresować się tymi dużymi miastami, bowiem najczęściej to właśnie tam możemy znaleźć najwięcej naprawdę atrakcyjnych rzeczy. Oprócz tego na turystów w stolicy czekają liczne zabytki oraz muzea, a także duża ilość obiektów sportowych, parków linowych, lodowisk, aquaparków i pływalni. Koniecznym punktem każdej wycieczki musi być zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, w którym dla starych i młodych miłośników nauki czeka świetnie przygotowana ekspozycja pokazująca szereg doświadczeń z chemii, fizyki i pozostałych dziedzin nauki. Do najpopularniejszych i jednocześnie najciekawszych miast w Polsce na pewno zalicza się Warszawa (czytaj na eholiday.pl), stolica naszego kraju. Jest to szczególnie miejsce o niesamowicie wręcz bogatej, często niestety bardzo tragicznej historii, która pozostawiła tutaj po sobie liczne ślady.

Odwiedzając Warszawę trzeba zobaczyć szczególnie słynne stare miasto, dokładnie odbudowane po wyniszczających latach II wojny światowej. Swoją drogą, w miejscu tym historia bardzo ciekawie łączy się ze współczesnością, ponieważ tuż obok starych kamienic znajduje się nowoczesne centrum pełne wysokich wieżowców.
morze
Author: Mielno Holding - Firmus Group
Source: Mielno Holding - Firmus Group
Jeśli ktoś chce odpocząć na piasku, przy szumie morskiej fali, to koniecznie powinien na wczasy wyjechać nad Bałtyk. Co prawda w przypadku naszego morza pogoda nad nim bywa nieprzewidywalna, nawet w wakacyjnym okresie, ale dla wielu będzie to najwspanialsze miejsce na wykorzystanie swojego urlopu. Piaszczyste, rozległe plaże, pachnące iglaste lasy które otaczają wydmy tworzą niepowtarzalną mieszankę.

Częścią Władysławowa jest Jastrzębia Góra, to miasto, które sprawia, że bardzo duża liczba turystów chcących napawać się pięknymi plażami i wspaniałym morzem właśnie na tym terenie. Jastrzębia Góra to miejscowość, która na sto procent nas oczaruje. To nie tylko wymarzone miejsce na urlop nad Bałtykiem letnią porą, ale też idealna opcja by spędzić wczasy o każdej porze roku. Jeśli, więc byliśmy w Jastrzębiej Górze jedynie latem to wiele jeszcze musimy nadrobić. Jastrzębia Góra to zabytki, to również Promenada Światowida, czyli miejsce , które pozwala świetnie się bawić, dużo osób będąc w tej miejscowości korzysta z tras Nordic Walking – w sumie w Jastrzębiej Górze są trasy o długości aż 32 kilometrów.

Trudno się tu nudzić. Możemy też udać się na przykład do Muzeum Latarnictwa Morskiego. A parę kilometrów od miasta możemy też na przykład spróbować swoich sił na paralotni albo wybrać się w lot widokowy nad Zatoką. Poza tym w obrębie Jastrzębiej Góry znajduje się najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Przyroda w tych rejonach daje dużo możliwości spędzenia czasu w bardzo przyjemnych warunkach otaczającego środowiska. To idealne miejsce na bierny jak i na aktywny wypoczynek bez względu na panujące warunki atmosferyczne, czyli jest to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku.