Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Przyjście na świat smyka to cudny moment i początek dość długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu Polki wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.


Niejedna matka uzna, że pierwszy rok berbecia jest kluczowy.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to czas, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie czy pilnowanie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swym maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%).

Czy wiesz, gdzie także możesz odszukać inne tego rodzaju materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść (https://ubezpieczenia-gcu.pl/ubezpieczenie-samochodu-firmowego/) opublikowanego tam artykułu.

Ważne jest to, aby być świadomą tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, spory wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego szkraba. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tych wypłat, ale nie powinna być także niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najczarniejszym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeżeli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez kłopotu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy również ubiegać się o dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.