Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Pulsometry elektroniczne dla biegaczy

zegarek sportowy
Source: http://www.sport-shop.pl/
Czas i tempo biegania to najlepszy wyznacznik postępów w treningu. Niektórym wystarcza do tego celu dobra orientacja – dobiegają po prostu do określonego punktu w terenie (na przykład do drzewa). A potem wyznaczają sobie kolejny cel. Nie jest to jednak zbyt precyzyjna metoda pomiaru. Zdecydowanie bardziej skuteczne są stopery i krokomierze. Nowoczesne stopery elektroniczne dostępne w sklepie Sport-shop.pl (http://www.sport-shop.pl/) posiadają szereg funkcji bardzo przydatnych dla biegacza.

Oprócz standardowego pomiaru czasu takie urządzenia precyzyjnie odmierzą tempo biegu (przekazują do 320 sygnałów dźwiękowych na minutę!) i odliczą czas w treningu interwałowym.
Sport musi być w szczególności przyjemnością. Ćwiczący zazwyczaj z trenerem ustalają zestawy i sekwencje, na jakich będzie polegał trening. By dobrze dostosować używany w siłowni przez nich sprzęt fitness (przykłady) do ich wymogów, postawionych celów oraz możliwości fizycznych, należy wcześniej poddać się szeregowi niezbędnych testów. To właśnie dzięki rozbudowanym opcjom oraz możliwości uprzedniego przetestowania warunków fizycznych można dopasować właściwy trening. Wielofunkcyjne urządzenia treningowe podbijają rynki Ameryki Północnej i Europy Zachodniej.

W Polsce, głównie ze względu na dość wysoką cenę, zdobywają popularność w nieco wolniejszym tempie.
zegarek sportowy
Source: http://www.sport-shop.pl/
Sprzęt sportowy Garmin Forerunner 305 to prawdziwy kombajn treningowy i marzenie każdego gadżeciarza. Oprócz miernika tętna i prędkości urządzenie posiada moduł GPS z możliwością zakodowania własnych tras i wyznaczania punktów nawigacyjnych. Zakładany na rękę sprzęt jest w dodatku całkowicie wodoodporny. Równie interesujące są funkcje wspomagania treningu: można zaprogramować interwały, a także ścigać się z Wirtualnym Partnerem, czyli porównywać efekty treningu z wcześniej założonymi celami. A wszystko to zamknięte w urządzeniu wielkości zegarka.

Za tego typu przyjemności trzeba jednak odpowiednio zapłacić. Garmin Forerunner 305 kosztuje niecałe 900 zł. Jeśli chcemy iść na basen poza fajnymi kąpielówkami lub odpowiednim strojem musimy zadbać też o inne detale. Potrzebne nam będą okulary pływackie i czepki, przynajmniej, jeśli mamy kilkanaście lub kilka lat. Osoby starsze są w stanie dać radę bez okularów pływackich. Jeżeli lubimy ponurkować, albo pływamy zanurzając głowę pod wodą, to powinniśmy zainwestować w okulary tego typu (sprawdź na stronie).

Do tego dochodzą czepki, które na większości basenów są normą, więc dobrze jest kupić fajny czepek i sobie i swoim dzieciom. Jeśli posiadamy obawy w związku z tym, by pójść z dzieckiem na basen to możemy przestać martwić się na zapas i po prostu spróbować. Dzieci są bardzo chętne do zabawy w wodzie. Poza tym w kompleksach basenowych zawsze jest brodzik dla najmłodszych. Dodatkowo są zajęcia, które mają na celu nauczyć najmłodszych pływania. Dobrze jest zainwestować nie tylko w czepek i okulary pływackie, lecz także w kilka lekcji z instruktorem by nasze dziecko czuło się w wodzie pewniej. Dobrze jest też nawet, gdy mamy więcej niż naście lat wziąć kilka lekcji pływania, jeśli jeszcze nie opanowaliśmy tej sztuki.