Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Rodzinne wczasy w Tatrach

Tatry, góry
Author: Mariusz Chilmon
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie wielu z nas ma przed sobą duże możliwości związane z podróżowaniem. Właśnie, dlatego konieczne jest właściwe przeanalizowanie ich i i wybranie takiej, która będzie kompletnie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Z tego względu wzrastająca ilość ludzi wybiera takie rozwiązania jak pokoje gościnne nad morzem. Chcąc, bowiem spędzić niezwykły czas w ciekawym miejscu i w końcu odpocząć po niejednokrotnie wykańczającym sezonie w pracy i w życiu rodzinnym, doskonale jest wybrać się nad Morze Bałtyckie. Ze względu na wprowadzenie zupełnej ochrony na obszarze Tatrzańskiego P. N., można się po nim poruszać tylko pieszo albo na nartach.

Sieć szlaków pieszych, schronisk i wyciągów narciarskich jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta. Tatry można objechać rowerem. Szlak liczy około dwieście trzydzieści kilometrów i ma do zaproponowania niezapomniane panoramy na góry. Dużą atrakcją Tatr jest kolej linowa z Zakopanego na Kasprowy Wierch i zespoły wyciągów w dolinach Goryczkowej i na Hali Gąsienicowej. Dają one szansę podziwiania tych majestatycznych gór z lotu ptaka. Na Kasprowym Wierchu jest najwyżej położone polskie obserwatorium meteorologiczne.

Trzeba też zdobyć Giewont, którego również roztacza się niesamowita panorama Tatr. Trzeba wspomnieć, iż Tatry są kolebką polskiej turystyki, narciarstwa i alpinizmu. Od ponad 300 lat są one celem wypraw najwybitniejszych Polaków (dodatkowe info).
z widokiem na Morze Bałtyckie
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Nadmorskie kurorty proponują zróżnicowane obiekty zapewniające nocleg, które mamy możliwość wybrać i dopasować zgodnie z naszymi wymaganiami (sprawdź temat na stronie ruszajwpolske.pl). Pola namiotowe są świetną alternatywą dla osób w niemal każdym wieku, może z wyłączeniem osób starszych mających kłopoty ze zdrowiem i potrzebujących lepszych warunków do spędzenia nocy. Domki letniskowe to idealna alternatywa dla rodzin i grup znajomych, którzy chcą mieszkać razem i mieć część obiektu na wyłączność.

Pokoje gościnne są ofertą przeważnie skierowaną dla zakochanych lub mniejszych grupek kilkuosobowych, choć można znaleźć wielki pokój z łazienką oraz aneksem kuchennym. W tym wypadku byłaby to bardzo dobra propozycja dla rodziców z małymi i młodszymi dziećmi. Główną miejscowością turystyczną Tatr jest Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski. Prześlicznie położone u podnóża Tatr miasteczko łączy w sobie tradycyjny góralski folklor oraz teraźniejsze atrakcje czekające na zjeżdżających tu tłumnie wczasowiczów. Zależnie od tego, jak długo pragniemy też tam przebywać, trzeba przeanalizować możliwości, które daje nam takie rozwiązanie jak nocleg nad Bałtykiem. Istnieje, bowiem bardzo dużo hosteli oraz pojedynczych osób, które bez zastanowienia przenocują wczasowiczów, dając im wysoki standard obsługi.

Tak samo jak w przypadku różnorakich innych zagadnień, też i tutaj dużą rolę odgrywa głównie cena, która porównując do hoteli jest znacznie niższa. Nie mniej jednak, osoby, które nie pragną oszczędzać podczas wakacji, mogą też zdecydować się na takie rozwiązanie jak apartament nad morzem, który zazwyczaj gwarantuje znaczący komfort i ogromną wygodę (przykład - polecany link). Do najstarszych zabytków Zakopanego należą: drewniany kościół świętego Klemensa i sąsiadujący z nim cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Wnętrze świątyni kryje stare ludowe rzeźby i sceny z drogi krzyżowej zrobione na szkle. Na cmentarzu jest mnóstwo zabytkowych nagrobków, pośród których parę upamiętnia zasłużone osoby, m.in. Stanisława Witkiewicza i Kornela Makuszyńskiego.

W trakcie spaceru ulicą Kościeliską warto przyjrzeć się chatom góralskim, które liczą sobie nawet do 150 lat. Willa „Koliba” to najstarsza willa wybudowana w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza. Obecnie jest w niej Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Głównym deptakiem Zakopanego są Krupówki – ulica, przy której znajdują się liczne kawiarnie, restauracje i sklepy. Przy Krupówkach znajduje się również kościół świętej Rodziny.