Warto złożyć PIT przez sieć za pomocą programu lub systemu e-Deklaracje

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Składanie PIT-ów przez Net jest obecnie niezmiernie popularne. Każdego roku bardzo dużo osób wybiera tę metodę wysyłania zeznań podatkowych.


Ciągle powszechne są rozmaite aplikacje do uzupełniania formularzy, zwłaszcza w wypadku właścicieli firm. Indywidualni podatnicy chętnie używają systemu e-Deklaracje.
trzymające się ręce
Source: flickr.com


Mnóstwo osób ciągle wysyła wydrukowane zeznania PIT, jednakże z każdym rokiem przybywa ludzi, którzy wybierają rozliczanie zeznań przez Net. Jeżeli zapragniemy rozliczyć PIT za 2017 online, to będziemy mieć kilka możliwości. Po pierwsze możemy skorzystać z aplikacji e-Deklaracje znajdującej się na witrynie Ministerstwa Finansów. To efektywne narzędzie spowoduje, że rozliczanie PIT-u będzie niezwykle łatwe. Ponadto jeżeli będziemy mogli skorzystać z usługi wcześniej uzupełnionej deklaracji to przesłanie PIT za 2017 online będzie trwało wyjątkowo krótko.


panorama - firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


pracownicy firmowi
Author: BrickleyDeLong
Source: http://www.flickr.com


Kolejną skuteczną metodą jest ściągnięcie darmowego programu do wypełniania PIT-ów. Jeśli zależy nam na specjalnych funkcjach, gdyż na ten przykład prowadzimy własną firmę, to możemy zakupić specjalny program dający o wiele większe możliwości. Solidny program PIT powinien być prosty w obsłudze i posiadać przejrzysty interfejs. Warto więc przeglądnąć zamieszczone w Necie zestawienia, żeby wybrać idealne rozwiązanie dla siebie. Trzeba także mieć w pamięci, iż bezpłatny program PIT może posiadać już wpisany numer KRS fundacji, której prześlemy jeden procent własnego podatku.


Wypełnianie zeznań poprzez Internet jest niezmiernie łatwe oraz sprawia, iż podatnicy robią znacznie mniej błędów. Deklaracje są również szybciej sprawdzane przez urzędników.