Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Spływy pontonowe - odpoczynek dla wszystkich|każdego zainteresowanego

Górskie spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz popularniejsze. Jest to wyśmienite połączenie sportu z rekreacją. Spływy pontonowe to obowiązkowy punkt na mapie turystów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting to rozrywka, która pod różnymi względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może właściwie każdy. Do jej zaaranżowania wystarczy górska rzeka oraz ponton. Początki raftingu warto rozpocząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak normalne staje się domaganie nieco trudniejszych spływów - podczas, których ryzyko wywrócenia się jest niebywale wysokie.


Rafting
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com
Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Więcej tutaj spływ pontonem w Bardo.

Chcesz przejrzeć kilka następnych naszych tekstów? Fantastycznie! chcemy zatem poinformować Cię, że jesteśmy tu (https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Dla-Kobiet_Suplementy-dla-kobiet-2593.html) - znajdziesz nas w tym linku.

W dawnych czasach, przy mało rozwiniętej infrastrukturze dróg albo jej całkowitym braku - najwygodniejszą metodą transportowania towarów był transport wodny. W dzisiejszych czasach pływa się dla przyjemności. Spływy pontonowe nie bez przyczyny stają się coraz bardziej znane. Aktywny wypoczynek wraz z eksplorowaniem przyrody od strony, której nie da się poznać idąc pieszo czy jadąc na rowerze. Aktywny wypoczynek i świeże powietrze, świetnie zrobi osobom mającym siedzący tryb życia.

Wbrew pozorom jak i powszechnej opinii, spływy pontonowe, są przeznaczony właściwie dla każdej osoby - nieistotny jest wiek,płeć czy poziom sprawności - każdy może czuć się całkowicie bezpiecznie. W stabilnych i niewywrotnych pontonach łatwo jest się zrelaksować, podziwiać panoramy czy fotografować okoliczną roślinność. Uczestnicy spływu winni być na tyle sprawni, by wiosłować. Wygórowany wysiłek nie jest wymagany, chodzi tylko o utrzymanie pontonu w nurcie. Niepełnoletni mogą płynąć pontonem pod pieczą prawnych opiekunów.


Spływy pontonowe odbywają się w czasie, gdy rzeka nie jest zamarznięta, czyli od kwietnia do listopada. Ilość osób biorących udział w spływie to: minimum 2, maxiumum 82. Przed spływem każdy uczestnik, ma zaakceptować regulamin i wpisać się na listę obecności. Na brzegu rzeki wydawane są kaski, kamizelki ratunkowe i wiosła. Uczestnicy pomagają przetransportować pontony i usadawiają je nad wodą. Przed startem przeprowadzany jest krótki instruktaż, w czasie którego pokazuje się jak usadowić się w pontonie, wiosłować oraz zabezpieczyć się przed kontaktem z wodą. Omawiane jest także postępowanie w razie zawieszenia się pontonu na kamieniach oraz wywrócenia się spływowicza za burtę. Po szkoleniu uczestnicy dzielą się na grupy, usadawiają pontony i rozpoczynają spływ. Spływ może odbywać się pod nadzorem sternika. Możliwe jest także wypożyczenie pontonów oraz spływ samodzielny. Wszystko to tutaj .