Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Spis piłek tenisowych.

Wiele osób nie docenia wagi piłek tenisowych. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonalni zawodnicy używają nowych piłek prawie przy każdej okazji. Trenują nimi, aby w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich wykorzystać, kiedy rozpoczyna się mecz. Profesjonaliści pierwszy raz wymieniają piłki do tenisa już po 7 gemie meczu, a później robią tak konsekwentnie co 9 kolejnych gemów. To chyba najlepiej obrazuje, jak bardzo istotny jest cały ten proces.


Więcej tutaj
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Piłki do tenisa dzielimy na 2 główne kategorie - piłki bezciśnieniowe i piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe posiadają grubszy kauczukowy środek i zachowują poprawną jakość odbicia, dlatego mogą być używane przez dłuższy czas.Główna charakterystyka tych piłek to zauważalna twardość oraz ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest utrudniona.Ten wybór to doskonałe rozwiązanie na treningi lub dla osoby grającej okazjonalnie. Piłki takie kupuje się w wiaderku opony mitas w worku.Piłki ciśnieniowe są bardziej lekkie i miękkie, zatem w przeciwieństwie do opisywanych wcześniej piłek, gracz odczuwa wyraźną przyjemność z gry, z powodu dobrej kontroli uderzeń. Piłki te powinny być używane stale, ponieważ każdy dzień to strata ciśnienia, a więc niższy kozioł piłki oraz brak komfortu gry.
To doskonałe rozwiązanie dla osoby grającej regularnie lub profesjonalnie. Piłki pakowane są po trzy lub 4 sztuki w specjalistycznym pojemniku, a po jego otwarcie powinno się usłyszeć specyficzny dźwięk, który jest spowodowany uwolnieniem ciśnienia. By skontrolować czy piłka wciąż nadaje się do gry, podnosi się ją na wysokość 100cali, puszcza i czeka aż się odbije od twardej powierzchni. Jeśli po koźle wzbije się ona na wysokość 40 cm, to oznacza, że wciąż jest idealnie napompowana. Średnio piłka powinna wystarczyć na rozegranie od sześciu do ośmiu setów (Sklep internetowy Novasport).


piłka na korcie
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com
Każda firma wytwarzająca piłki posiada w ofercie trzy typy piłek: poziom zawodowy,mistrzowski i rekreacyjny. Poziom zawodowy to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na korzystanie z danej marki.Takie piłki zapewniają jakość i wytrzymałość na wysokim poziomie. Poziom mistrzowski to piłki trochę gorsze od wcześniej wspomnianych, lecz dla większości zawodników średnio-zaawansowanych będą więcej niż zadawalające. Ostatnio poziom przeznaczony jest dla rekreacyjnych graczy oraz do treningowego użycia, dlatego tych piłek nie używa się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele typów piłek tenisowych, lecz na decyzję, które wybrać - ma wpływ wiele czynników.Wybór złych piłek może mieć tak samo zły wpływ na grę gracza jak brak odpowiedniej dla jego umiejętności rakiety.