Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Sport to czyste zdrowie - tak twierdzi duża grupa specjalistów oraz ludzie, którzy tym sportem zajmują się codziennie

Sport, który uprawiamy z miłości, nigdy nie powinien przynosić bólu czy kontuzji. Powinno być odwrotnie - sport powinien uruchamiać w naszym ciele endorfiny, więc powinien zapewniać nam szczęście.


masaże
Author: Zwierzyniec Baltowski
Source: http://www.zwierzyniecbaltowski.pl/


bieganie
Author: Jeroen Werkman
Source: http://www.flickr.com




Każdy człowiek powinien uprawiać jakiś sport. Rzecz jasna nie chodzi o to, aby codziennie stosować wyniszczające treningi, ale aby wstać sprzed telewizora i rozruszać swe kości. trenerzy alarmują, że obecni młodzi ludzie mają już tak duże kłopoty z plecami, jak w przeszłości miewali tylko ludzie starzy i schorowani. To wszystko z tego powodu, że obecnie wszyscy hołdują siedzącemu trybowi życia - w biurze przed monitorem, a w mieszkaniu przed telewizorem. Trzeba więc w końcu zniszczyć ten przeklęty zwyczaj, wstać i iść.... na przykład biegać. Nie musi to być obowiązkowo ten rodzaj ruchu, mamy możliwość wybrać coś innego, ale bieganie jest sportem dla każdego. Nie musimy zamawiać drogiego sprzętu czy kupować jakiś karnet na siłownie. Starczą nam tylko dobre buty i w drogę. Mamy możliwość biegać w ulubionym parku z muzyką na telefonie. Należy rozpocząć bieganie od niewielkich dystansów, gdyż zbyt duża porcja ambicji na początku może się zakończyć dla nas kontuzją. Szczególnie, jeśli nigdy wcześniej nie ruszaliśmy się zbytnio.


Trzeba dać czas uśpionym mięśniom na przywyknięcie się do wysiłku. Dlatego z rozwagą trzeba na początku biegać króciutkie odcinki wokół osiedla. Nie mamy zamiaru przecież zakończyć miłej przygody z ruchem po pierwszym dniu z kontuzjowanym mięśniem.