Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Szkoły policealne, czyli jedna z szeregu możliwości kontynuowania nauki po szkole średniej

Dobiega końca kolejny rok szkolny. Teraz setki młodych ludzi, którzy zdają maturę zastanawiają się nad decyzją swojej dalszej drogi kształcenia. Przed młodymi ludźmi do możliwości są uczelnie wyższe oraz szkoły policealne.

Sala wykładowa
Author: Les Roches International School of Hotel Management
Source: http://www.flickr.com
Dużo młodych ludzi chce kontynuować swoją edukację na uczelniach wyższych. Są mimo wszystko i tacy, którzy wybierają naukę w szkołach policealnych. Często szkoły policealne to wybór przez osoby, które błyskawicznie chcą zdobyć wybrany zawód. Najczęściej ich uczniami pozostają uczniowie, którym nie powiodło się na egzaminach maturalnych. Aby wybrać dalej naukę w szkole policealnej nie musimy mieć świadectwa egzaminu maturalnego. Szkoła policealna we Wrocławiu to szansa zdobycia konkretnego zawodu nie tylko dla maturzystów zamieszkałych w stolicy Dolnego Śląska. Szkoła policealna we Wrocławiu jest otwarta dla młodych osób z całego województwa dolnośląskiego, ale także z całej Polski. Musimy mimo wszystko, że posiadają oni świadectwo ukończenia liceum.https://eena.pl/ eena.plSzkoły prowadzą nauczanie na niezwykleróżnorodnych kierunkach. Możliwości wyboru szkoły, która będzie najidealniej odpowiadała zainteresowaniom młodych ludzi są naprawdę potężne. Szczególy znajdziesz na stronie Wyższej Szkoły Zarządzania "Edukacja"Nauka w szkołach policealnych trwa tak naprawdę krócej niż na studiach wyższych. Często na zdobycie wymarzonego zawodu wystarczy poświęcić jeden rok. Jednak są i takie szkoły policealne, w których nauka trwa dwa lata. Ale również wtedy trwa ona krócej niż na studiach licencjackich, nie mówiąc już o studiach magisterskich. Na licencjackie należy poświęcić trzy lata, na magisterskie – pięć. Po skończeniu szkoły policealnej jej absolwenci posiadają wykształcenie średnie. Jeżeli mimo wszystko chcą dalej się uczyć, nie ma najmniejszych przeszkód (co najwyżej brak matury), aby można było wybrać się na studia wyższe. Zdecydowana dużą część szkół tego rodzaju to aktualnie szkoły prywatne. Nadal jednak działa niewielka liczba państwowych szkół mających taki charakter. Te drugie z pewnością bardziej zainteresują osoby z mniej zamożnych rodziny, ponieważ nie trzeba w nich płacić za możliwość kontynuowania swojej edukacji. Kończymy taką szkołę egzaminem i otrzymujemy tytuł technika.